Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

10 lat temu powstało w Krakowie Muzeum MOCAK

  • Justyna Nowicka
  • date_range Wtorek, 2021.06.22 16:03 ( Edytowany Wtorek, 2021.06.22 16:19 )
Z okazji jubileuszu instytucja zaprasza na nowe wystawy.

Przemek Matecki, bez tytułu [Michał Anioł], z cyklu Małe obrazy, 2016–2018, technika mieszana / płótno, 20 × 20 cm, Kolekcja MOCAK-u, mat.prasowe


Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK świętuje jubileusz 10-lecia powstania i zaprasza na nowe wystawy. Największe z nich to: "Sztuka karmi sztukę" oraz "Artysta jest obecny", ekspozycje prezentujące kilkaset prac z kolekcji MOCAKU.
"W 2021 roku MOCAK obchodzi 10. rocznicę otwarcia. Z tej okazji przygotowaliśmy wystawy na bazie Kolekcji. Przekonanie odbiorców do sztuki współczesnej to jeden z głównych celów Muzeum, a Kolekcja jest kluczowym narzędziem do jego osiągnięcia. Chcemy, by publiczność miała możliwość szerszego poznania naszych zbiorów oraz problematyki, jaką reprezentują, zobaczenia prac, które nie były jeszcze eksponowane, w tym nowych nabytków. Jubileuszowe wystawy ukażą zróżnicowanie medialne i tematyczne ciągle rozbudowywanych zbiorów" - czytamy w komentarzu do wystawy "Sztuka karmi sztukę".
"Sztuka karmi sztukę" to ekspozycja prezentująca blisko 100 prac z kolekcji MOCAKU. Źródłem inspiracji dla autorów prezentowanych na tej wystawie są dzieła innych twórców. Taka artystyczna praktyka ma wielowiekową tradycję, poczynając od średniowiecza, przez barok po klasycyzm.  - W sztuce współczesnej to bardzo ważny temat - mówi kuratorka Martyna Sobczyk.
Wystawa zat. "Artysta jest obecny" to prezentacja "strategii artystycznych opartych na użyciu przez twórcę własnego ciała jako środka wyrazu i źródła symboli". Na widzów czeka także zbiorowa wystawa "Muzyka jako zapis. Muzyka jako eksperyment" oraz m.in "Okładka obca książce" autorstwa Jadwigi Sawickiej.
Wernisaż 24 czerwca.
Dyrektor instytucji Maria Anna Potocka zaprasza na jubileuszowe wystawy
Autor:
Justyna Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię