Od czwartkowego poranka kierowcy mogą w pełni korzystać z mostu Dębnickiego, dostępne jest skrzyżowanie od strony Jubilatu, relacje skrętne pozostają niedostępne (to jeden z etapów prac związanych z przebudową ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej).

Wraz z otwarciem mostu włączono również sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych na moście oraz przywrócono stałą lokalizację przystanku autobusowego „Jubilat” 03 dla linii autobusowych nr 124, 144, 164, 169, 173, 179, 194, 300, 301, 304, 424, 494, 503, 513, 608, 609 i LR0.

- Czysto, miło i na razie bez korków. Szok, że w końcu się udało prace skończyć. Jest przejezdne, ale mogli to nieco ładniej uprzątnąć - mówią kierowcy.

Prace na moście Dębnickim ruszyły w lipcu. Realizowano je połówkowo, cały czas utrzymując przejezdność w obu kierunkach. Poprawiono stan techniczny obiektu, w obrębie płyty pomostowej. Wymieniono zarówno nawierzchnię asfaltową jezdni i nawierzchnię kap chodnikowych z żywic. Wykonano nową izolację płyty pomostowej, która została poprzedzona niezbędnymi naprawami jej żelbetowej konstrukcji. Wymieniono elementy odwodnienia i dylatacje nad przyczółkami, bariery energochłonne, oświetlenie oraz krawężniki. Podniesiono balustrady i zabezpieczono je przed korozją. Wpusty (studzienki) odprowadzające wodę z mostu przeprojektowane zostały tak, żeby nie najeżdżały na nie pojazdy, dzięki temu zwiększy się komfort przejazdu.

Zadbano również o przestrzeń podmostową, na długości bulwarów. Tu jeszcze trwa proces zabezpieczania dźwigarów przed korozją oraz poprawiane są elementy odprowadzające wodę z mostu.

Koszt prac na moście Dębnickim to ok. 6,8 mln zł.