Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Masz psa, płać podatek - apelują krakowscy urzędnicy

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2013.01.08 07:53 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:48 )
Przypominamy, że od 1 stycznia właściciele czworonogów muszą płacić za swoich pupili - zdecydowali radni Krakowa. Pieniądze mają wspierać schronisko w naszym mieście. Do tej pory niewielu właścicieli zarejestrowało swoje czworonogi.

źródło: KTOZ


Uzyskane z podatku pieniądze pozwolą wesprzeć działalność Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Rybnej. Opłatę będzie pobierało Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - pies dostanie od placówki specjalny breloczek, a właściciel - potwierdzenie wpłaty. Opłata wynosi 36 zł w skali roku. Zarejestrowało się ponad 70 psów. Wszystkich czworonogów jest w Krakowie kilkadziesiąt tysięcy - szacują urzędnicy.


Podatek od psa trzeba wpłacić do 31 maja. Właściciele psów, którzy tego nie zrobią muszą liczyć się z tym, że zostaną im naliczone odsetki - około 13% rocznie. Za psa muszą zapłacić również mieszkańcy Poznania, Częstochowy, Mielca czy Sandomierza - tam opłaty mogą wynosić nawet do stu złotych.

3 złote od psiego ogona

(Aneta Regulska/jg)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię