Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Królewski karp od sióstr ze Staniątek. ZDJĘCIA

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2012.12.04 08:14 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:49 )
Benedyktynki ze Staniątek pod Niepołomicami wróciły do ekologicznej hodowli karpia królewskiego. Chcą sprzedawać ryby przed Bożym Narodzeniem i ratować opactwo.

Karpie u sióstr w Staniątkach

Po raz pierwszy od wielu lat w klasztorze sióstr benedyktynek w Staniątkach koło Niepołomic odłowiono karpie królewskie z ekologicznych stawów. Ryby są wysokiej jakości, karmione kukurydzą i zbożem. Siostry chcą sprzedawać karpie przed Bożym Narodzeniem i w ten sposób zbierać pieniądze na ratowanie zabytkowego opactwa.


Klasztor powstał w XIII wieku, teraz mieszka w nim kilkadziesiąt sióstr w podeszłym wieku. Wszystkie ciężko pracują, aby utrzymać opactwo. Pieką ciasta i ciasteczka, hodują pomidory a jesienią także chryzantemy, które sprzedają przed 1 listopada.Wszystkie zarobione pieniądze przeznaczają na własne utrzymanie i odnowę starych murów klasztornych.Teraz wróciły do tradycji hodowli karpia królewskiego.
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię