Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków: w ramach oszczędności krótszy czas działania urzędu miasta

Od 5 grudnia Urząd Miasta Krakowa skraca godziny obsługi mieszkańców w oddziałach Urzędu Miasta przy al. Powstania Warszawskiego, na osiedlu Zgody i przy ulicy Wielickiej. To kolejny element planu oszczędzania energii elektrycznej przez samorząd. Do tej pory wiele spraw urzędowych można było załatwiać do godziny 18.

Fot. ilustracyjne/RK

Od 15:30 nie będą wydawane dowody osobiste, nadawane numery PESEL dla obywateli Ukrainy. Nie będzie też działać Punkt Obsługi Przedsiębiorcy.

Dariusz Nowak z krakowskiego magistratu tłumaczy, że decyzja jest spowodowana koniecznością redukcji zużycia energii o 10%.

Jednocześnie przyznaje, że w punktach obsługi mieszkańca w galeriach handlowych będzie można załatwić tylko część spraw.

Możemy tam złożyć różnego rodzaju wnioski prośby, podania jak złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego. To będzie można zrobić w galerii do 18:00, natomiast fizycznie już później samo odebranie dowodu musi się już odbyć w urzędzie

Skrócony zostanie także czas pracy dwóch z trzech miejskich urzędów stanu cywilnego. Do 18 obsługa mieszkańców w tym zakresie będzie prowadzona wyłącznie przy ulicy Lubelskiej.

Tematy:
Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię