Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków pożegnał Jarosława Śmietanę. ZDJĘCIA

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2013.09.13 12:03 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:33 )
Gitarzysta został pochowany w Alei Zasłużonych na krakowskim Cmentarzu Rakowickim. W ostatnim pożegnaniu wzięły udział setki ludzi.

archiwum RK

Posłuchaj relacji Małgorzaty Niecieckiej
Pogrzeb Jarka Śmietany

Przyjaciele, muzycy i władze Krakowa pożegnali na Cmentarzu Rakowickim Jarka Śmietanę. W czasie dzisiejszej uroczystości wielu przyjaciół artysty wspominało go jako człowieka o niezwykłym intelekcie i pełnego pasji. Jarek Śmietana wielu z nich nie zdążył zrealizować.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.20 mszą świętą odprawioną w kaplicy na cmentarzu. Po niej nastąpiło złożenie urny z prochami w grobowcu w Alei Zasłużonych.

Nie żyje Jarek Śmietana

Jarosław Śmietana miał 62 lata. Był jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich gitarzystów jazzowych. Współpracował między innymi z Davidem Gilmorem , Artem Farmerem i Zbigniewem Seifertem. Wydał 31 autorskich płyt.

Znany krakowski muzyk jazzowy zmarł 2 września. Gitarzysta w połowie stycznia przeszedł operację guza mózgu i od tego czasu jego stan był ciężki. Na wieść o jego chorobie i długiej rehabilitacji środowisko jazzowe zorganizowało wiele koncertów, z których dochód przeznaczony była na pomoc w leczeniu.

Muzyk pozostawił po sobie ponad 200 autorskich utworów. Dziś wieczorem w Bazylice oo. Dominikanów odbędzie się specjalny koncert upamiętniający postać zmarłego muzyka.

Posłuchaj co o Jarku Śmietanie powiedział kompozytor Piotr Kuba Kubowicz(Małgorzata Nieciecka/Radio Kraków/ko)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię