Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków: Kto posprząta forteczne budowle? ZDJĘCIA

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.11.14 17:14 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:45 )
Jest ich ok. 35, otaczają całe miasto i większość z nich wyglądem raczej odstrasza niż zachęca. Chodzi o krakowskie forty, które są częścią byłej, XIX- wiecznej Twierdzy Kraków.

Fort Mistrzejowice, fott. Ola Ratusznik

Posłuchaj relacji Oli Ratusznik
Niektóre forty Twierdzy Kraków

Forteczne budowle wzniesione zostały na polecenie cesarza Franciszka Józefa około roku 1850 i funkcjonowały praktycznie do końca I wojny światowej. Służyły do obrony miasta, niektóre pełniły funkcje koszarowe, w innych znajdowały się magazyny.Teraz większość z nich stoi pusta i to nie jest nowość, ale czy ktoś je jeszcze sprząta, pytają retorycznie mieszkańcy.

Miasto dba o forty w minimalnym zakresie. Właśnie teraz zarząd budynków komunalnych ogłosił przetarg na firmę, która niedługo będzie porządkowała forty - czyli sprzątała odpady i kosiła trawę.Dla porównania, koszenie parków w Krakowie odbywa się średnio raz w miesiącu, podobnie w pasach drogowych. Natomiast na innych trenach, nie mniej niż dwa razy w sezonie.(Ola Ratusznik/jp)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię