Do dyspozycji mieszkańców będą czekały trzy stanowiska spisowe, przy których urzędnicy będą świadczyć pomoc w uzupełnieniu formularza spisowego.

Terminy akcji:
  • 17 lipca – al. Powstania Warszawskiego 10
  • 24 lipca – os. Zgody 2

Stanowiska będą czynne w godzinach od 8.00 do 15.00. Nie ma konieczności wcześniejszego umówienia wizyty.

Z uwagi na obowiązujące wymogi sanitarne, klient przebywający w budynku Urzędu Miasta Krakowa obowiązany jest zasłaniać usta i nos, a przed wejściem poddać się automatycznemu pomiarowi temperatury. Obowiązuje także limit osób przebywających na sali obsługi klientów, tj. jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. W przypadku dużego zainteresowania i braku możliwości skorzystania ze stanowiska spisowego w wyznaczonych godzinach będzie możliwość pozostawienia danych kontaktowych i umówienia się na termin wizyty w dni robocze lub spisania przez telefon przez rachmistrza spisowego.

Dodatkowo każdego dnia roboczego stanowiska do samospisu uruchomione zostały w trzech lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa, tj. przy al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a oraz na os. Zgody 2. Do skorzystania ze stanowiska konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty telefonicznie pod nr 12 616 93 20.

Można także skorzystać z bezpiecznej i szybkiej formy realizacji obowiązku spisowego poprzez formularz dostępny na stronie internetowej spis.gov.pl (nie jest wymagany profil zaufany) lub telefonicznie na infolinii spisowej pod nr telefonu 22 279 99 99.