Remont na trasie z Krakowa do Katowic został przerwany na czas Euro 2012. W lipcu miał być kontynuowany, jednak wykonawca zwlekał z powrotem na plac budowy. W piątek wysłał do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu pismo z deklaracją, że skończy to, co zaczął.
"My, jako inwestor czekamy na przedstawienie kierownika budowy, przedstawienie wszystkich spraw formalnych, no i rozpoczęcie prac. Jeżeli się okaże, że termin 30 września, który jest ostatecznym terminem zakończenia prac budowlanych, może w jakiś sposób być zagrożony, podejmiemy bardzo stanowcze kroki, łącznie z możliwością zerwania kontraktu" - zapowiada Piotr Hamarnik z ZIKiT-u.
Od kilku miesięcy głośno jest o problemach finansowych firmy z Oświęcimia. W maju jeden z wierzycieli złożył do sądu wniosek o upadłość Radko. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała zaś umowę na budowę odcinka autostrady A4 na Podkarpaciu.
(Maciej Skowronek/jp)
- A
- A
- A
Kraków: kiedy ruszy ponownie remont na ul. Conrada?
Firma Radko obiecuje, że wróci na ulicę Conrada. Miasto tymczasem codziennie wysyła na miejsce tajnych inspektorów, którzy sprawdzają czy prace ruszyły.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:05
Pięć miesięcy więzienia za skatowanie królika Marcysia. Wyrok jest prawomocny
-
18:00
Trendy z Sieci: Sztuczna inteligencja na zakupach
-
17:54
Ekstradycja Ziobry z USA. Dr hab. Tarapata: "Ostateczna decyzja ma także wymiar polityczny"
-
17:25
Makabryczne odkrycie w Wadowicach. Martwe i skrajnie zaniedbane świnki morskie
-
16:18
Raoul Giger zostaje w Wiśle Kraków na dłużej. Szwajcarski obrońca podpisał nowy kontrakt
-
15:45
Wichury w Małopolsce. Zerwane dachy, połamane drzewa, zalane piwnice
-
15:18
Prof. Bartłomiej Biga: „Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł byłoby dziś nieodpowiedzialne”
-
15:04
Foch na dziecko? Dlaczego dorośli obrażają się na kilkulatków
-
14:59
Nowe zasady najmu krótkoterminowego. Co zmieni się dla właścicieli mieszkań?
-
14:31
Odkrywają gorset na nowo. "To element naszej tożsamości"
-
14:24
„To woda na młyn dla AfD”. Zamach w Berlinie może zmienić niemiecką politykę
-
13:50
XXV Witowiańska Watra za nami. Zobacz zdjęcia z jubileuszowego święta w Witowie
-
13:34
Jest wniosek o ekstradycję b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry ze Stanów Zjednoczonych
-
13:20
Nowi lekarze i powrót oddziału. Dobra wiadomość dla pacjentów szpitala Narutowicza
-
12:58
To może być początek końca krakowskich tężni. Miasto reaguje na wyniki badań naukowców
-
12:34
Lato w Skandynawii? Sprawdź, gdzie polecieć z Krakowa!
-
15:05
Nieleczone może prowadzić do przedwczesnej śmierci
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 6. - Matka i dziecko. Jak Kraków uczył się nowoczesnej opieki
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze