Mali pacjenci, którzy od rana ustawiali się w kolejce, mieli lekkie obawy, ale nikt z nich nie wyglądał na mocno zestresowanego. Do szczepienia dzieci kwalifikuje lekarz, obecny przy podawaniu zastrzyku. Wcześniej rodzic lub opiekun musi wypełnić kwestionariusz, w którym są pytania m.in. o stan zdrowia dziecka.
"To zainteresowanie nas dość zaskoczyło, do tego stopnia, że zwiększyliśmy liczbę możliwości szczepienia dzieci kosztem dorosłych, których w tej chwili jest jednak trochę mniej. Kiedy tworzyliśmy nowe terminy, one się zapisywały dziećmi w ciągu paru godzin. Natomiast mój optymizm jest umiarkowany, myślę, że to będzie trochę tak, jak na początku szczepień dorosłych. Osoby przekonane o konieczności szczepień, takie, które się same szczepiły, bo wiedzą, po co są szczepienia, zapisują swoje dzieci. Osoby, które same się nie chcą szczepić, tym bardziej swoich dzieci nie zapiszą" - mówiła dr Katarzyna Turek -Fornelska – z-ca dyrektora Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie. 
Zainteresowanie szczepieniami dzieci w tej lecznicy jest tak duże, że uruchomiono dodatkowe terminy zapisów.
"Staramy się rozdzielać szczepienia dorosłych i dzieci, dlatego szczepienia dzieci odbywają się przed południem, między 10 a 11. Również i po południu, po szkole, uruchomiliśmy je od godziny 16 do 19" - mówiła rzeczniczka szpitala im. Żeromskiego w Krakowie – Anna Górska.
Punkty szczepień koordynowane przez miasto Kraków zaczną podawać dzieciom zastrzyki w najbliższy weekend – na początek przy ulicy Wielickiej.
"W takim pilotażu przygotowaliśmy 300 szczepionek na weekned 18-19 grudnia w jednym punkcie szczepień. Te 300 szczepionek, można powiedzieć, rozeszło się tempie ekspresowym" – mówi szef Miejskiego Centrum Opieki w Krakowie, Łukasz Bartkowicz.
Zastrzyki dedykowane dzieciom – czyli tzw. pediatryczne – mają mniejszą dawką szczepionki. Dzieciom podawane są preparaty Pfizera. Drugą dawkę mali pacjenci mogą przyjąć po 21 dniach. Jak podaje resort zdrowia – dotychczas na szczepienia przeciw COVID -19 zarejestrowanych zostało w całej Polsce ok. 150 tys. dzieci.