Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Klaster Energii Ziemi Myślenickiej zainwestuje w odnawialne źródła energii

  • Maciej Skowronek
  • date_range Czwartek, 2021.10.07 09:21 ( Edytowany Czwartek, 2021.10.07 10:33 )
Gminy powiatu myślenickiego będą wspólnie inwestować w odnawialne źródła energii. To wszystko w ramach Klastra Energii Ziemi Myślenickiej.

Fot. pixabay

Mówi wiceprezes spółki, Jakub Maceja
Samorządy będą wspólnie planować i przygotowywać inwestycje, a potem wspólnie pozyskiwać na nie pieniądze. Będą to robić pod okiem specjalistów. W skład klastra weszła bowiem specjalistyczna firma, która zajmuje się ekologicznym doradztwem.

"Będziemy przede wszystkim pomagać w pozyskiwaniu dofinansowania. Szacujemy, że na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone dotacje ze środków krajowych i czekamy na nową perspektywę unijną, gdzie te środki na działania związane z gospodarką niskoemisyjną będą dużo, dużo większe niż w poprzedniej perspektywie. W przyszłym roku powinniśmy zobaczyć realne efekty naszej pracy i zadowolenie wszystkich grup społecznych - mówi wiceprezes spółki, Jakub Maceja.

W pierwszej kolejności odnawialne źródła energii mają być wykorzystywane przez budynki użyteczności publicznej, a więc urzędy, szkoły czy przedszkola, ale skorzystać mają też zwykli mieszkańcy i przedsiębiorcy. W planach jest także budowa farm fotowoltaicznych na terenach gmin.

Tematy:
Autor:
Maciej Skowronek

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3237734

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię