Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Karta Nauczyciela do lamusa

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.06.20 07:05 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:19 )
"Karta Nauczyciela blokuje dopływ do szkół bardzo dobrych nauczycieli i powinna być zmieniona lub zlikwidowana" - przekonuje wiceprezydent Krakowa Anna Okońska - Walkowicz.
Poranny gość Radia Kraków dodaje, że dobry nauczyciel nie potrzebuje takiej ochrony. [
]
"Karta powoduje niemożność zwolnienia nauczyciela. Dyrektorzy maja związane ręce, nie mogą zwolnić nauczyciela, który jest tylko przeciętny, który się mało uczy, który nie dostosowuje się do aktualnych potrzeb uczniów i nie jest już tak ofiarny jak kiedyś. To paraliżuje rozwój szkoły"

W przyszłym tygodniu do sejmowej komisji samorządu terytorialnego trafić ma samorządowy projekt zmian w Karcie Nauczyciela. Przewiduje między innymi podniesienie nauczycielskiego pensum do 20-tu godzin tygodniowo. Jednak zdaniem wiceprezydent Okońskiej - Walkowicz proponowane zmiany są zbyt małe by rozwiązać problem.


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię