Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

I ty możesz kupić... krakowski rower miejski

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2020.03.16 13:06 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:17 )
Jednoślady zostały wystawione na sprzedaż na jednym z popularnych portali aukcyjnych. To finał tej historii. Przypomnijmy, pod koniec lutego operator roweru miejskiego nie dogadał się z nowym inwestorem, który wiosną miał ponownie uruchomić system w mieście.

Fot. M. Lasyk

Ostatecznie firma BikeU sprzedała wszystkie rowery prywatnemu przedsiębiorcy. Ten wystawił je właśnie na sprzedaż. Operator Wavelo do końca maja zobowiązany jest także usunąć wszystkie pozostałe w mieście stacje.

Pusta stacja na ul. Czyste. Fot. EK

Wciąż nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle rower miejski powróci do Krakowa. Miasto na razie chce zaprosić do dialogu technicznego firmy zainteresowane świadczeniem takich usług. Wnioski z tych rozmów mają pomóc w wybraniu takiego najlepszego modelu tak, aby w przyszłości obyło się bez rozwiązywania umów.

​W optymistycznym wariancie nowy system rowerów miejskich pojawiłby się wiosną przyszłego roku. 

 

 

(Tomasz Bździkot/ek)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię