Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Gorliccy strażacy jak astronauci (ZDJĘCIA)

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.08.09 09:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:27 )
Ubrani w świńską skórę walczą z szerszeniami - gorliccy strażacy wymyślili uniform, który skutecznie chroni ich w akcjach niszczenia gniazd.

fot. Maciej Wodziński

Posłuchaj instrukcji obsługi kombinezonu

W tym roku strażacy z Gorlic ponad 120 razy wyjeżdżali do usuwania gniazd szerszeni i os. Zadanie nie jest proste. W grę wchodzą szkodliwe środki chemiczne wykorzystywane do niszczenia kokonów. Zdarzało się, że zastępy wracały z akcji niepełne bo strażacy zatruwali się oparami. Dlatego gorlicka PSP sama wymyśliła specjalne uniformy. Kombinezony ze świńskiej skóry okazały się strzałem w 10-tkę. Zdaniem strażaków zapewniają całkowite bezpieczeństwo podczas pracy. Uniform już zyskuje renomę w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej i to nie tylko w Małopolsce. Jeden kombinezon kosztuje prawie tysiąc złotych.


(Maciej Wodziński/jg)
astronauci strażacy

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię