Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Firma z Oświęcimia zapowiada budowę spalarni śmieci

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2012.05.07 11:54 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:10 )
Firma chemiczna Synthos z Oświęcimia chce budować spalarnię śmieci.
Instalacja miałaby powstać w zakładach chemicznych. To już druga taka inwestycja w zachodniej Małopolsce, bo do budowy spalarni przymierza się też Chrzanów.

Firma Synthos spalarnie chce uruchomić na terenach przemysłowych. Inwestycja ma kosztować 400 milionów złotych. Według planów zakład mógłby przetwarzac 150 tysiecy ton odpadów rocznie z okolic Oświęcimia, Wadowic, Jaworzna i Chrzanowa.

Firma ma już raport oddziaływania spalarni na środowisko i jest gotowa do rozpoczęcia budowy. Dzieki takiej inwestycji, energia z odpadów trafiałaby do zakładowej ciepłowni, firma zuzżwałaby mniej węgla i przez to ograniczyłaby emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

W całej Unii Europejskiej działa 400 spalarni odpadów. Przetwarzają one 65 milionów ton śmieci rocznie.
(Marek Mędela/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię