Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Euro 2012: słonica Citta będzie typować wyniki meczów

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2012.05.21 13:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
Słonica Citta z Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego być może, że wkrótce będzie najsłynniejszym słoniem w Europie.

Citta i Baby, fot. Ola Ratusznik


Jest przygotowana do blasku fleszy i powoli uczy się obycia z kamerą. Wszystko dlatego, że będzie typować wyniki meczów polskiej drużyny podczas Euro 2012.
Słonica ma już za sobą pierwszą udaną próbę. Poprawnie wytypowała wynik finału Ligii Mistrzów, wybierając jabłko pod którym był napis Chelsea. Jednak najważniejsze zadanie dopiero przed nią. 6 czerwca wytypuje zwycięzcę pierwszego meczu mistrzostw, w którym Polska zagra z Grecją.
Oprócz słonicy, brane były pod uwagę: papuga i osioł. Jednak im nie udało się poprawnie wytypować zwycięzców Ligii Mistrzów.
Citta ma 33 lata i jest w krakowskim ZOO od 2006 roku. Wszystko wskazuje na to, że wybór zwierzęcia był słuszny, bo słonica wyjątkowo lubi piłkę nożną. Dzisiaj podczas spotkania z dziennikarzami zjadła piłkę, którą miała się wyłącznie pobawić. Pracownicy ZOO uspokajają jednak, że słonicy po tym posiłku nic nie zagraża. Jak zapewniają, ma duży przewód pokarmowy i zapewne jutro piłkę wydali.

(Ola Ratusznik/jp)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię