Postępowanie w tej sprawie prowadzi już komisja dyscyplinarna przy wojewodzie.

"W postępowaniu zarzucano jej, że naruszała dobro dziecka. To była kwestia wpisów dokonywanych przez panią dyrektor w sprawie matki jednego dziecka, które uczęszczało do tej szkoły. To było dziecko niepełnosprawne. Komisja wydała orzeczenie, w którym pani dyrektor została winna i nałożono na nią karę nagany z ostrzeżeniem" - powiedziała Radiu Kraków Katarzyna Król - wiceprezydent Krakowa ds. edukacji.

Dyrektorka gimnazjum od tej decyzji się jednak odwołała. A komisja utrzymała naganę, ale uchyliła decyzję o zawieszeniu dyrektorki w obowiązkach.

To jednak jeszcze nie koniec. Prezydent Krakowa przygotowuje odwołanie w tej sprawie do komisji orzekającej przy resorcie edukacji.  

Gabriela Olszowska, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Krakowie nie przyznaje się jednak do winy i zapowiedziała, że sprawę skieruje do sądu. "Nie ujawniałam, nie upubliczniłam, nie jest to forum otwarte. Ja jedynie zacytowałam to, co matka mówi o własnym dziecku. Żadnych informacji teleadresowych nie przekazałam. Resztę będą wyjaśniać prawnicy" - przekonuje Olszowska.

(Dominka Panek/jp)