Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Dwa sąsiadujące ze sobą osiedla, dwa sposoby zabudowy. Każde ma zalety i wady

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2019.04.09 13:09 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:35 )
We wtorek o 18:05 w Radiu Kraków druga już debata z cyklu Nowoczesny Kraków. Tym razem zajmiemy się tematem przestrzeni miejskiej. Z tej okazji odwiedziliśmy dwa sąsiadujące ze sobą osiedla, które różni sposób zabudowy. Wybór padł na okolice dawnego pasa startowego w Czyżynach, czyli na osiedle Avia i osiedle Dywizjonu 303.

Osiedle Dywizjonu 303. / fot: RK

Osiedle Dywizjonu 303, choć powstało kilkadziesiąt lat temu, ma wiele zalet. "Jest dużo zieleni. To duży plus. nie mamy na co narzekać. Mamy blisko trzy place zabaw, park jest ogromny. Jest gdzie wyjść na spacer. Ja tu mieszkam prawie od początku, od 1982 roku. Szkoła blisko, wszystko jest blisko. Bardzo dobrze tu jest. Utarło się, że jest tu niebezpiecznie, ale inne dzielnice są gorsze niż nasza" - mówią mieszkańcy.

Osiedle Avia. / fot: RK

Co z kolei sądzą o swojej okolicy mieszkańcy osiedla Avia? Jak się okazuje, wielu mieszkańców jest zadowolonych ze swojego osiedla. Są też jednak powody do narzekań. "Podoba się to, że mamy wszystko na miejscu. Nie podoba się to, że na tym placu zabaw jest za mało rzeczy dla dzieci. Jest tu dużo ludzi, ale wszyscy są uśmiechnięci. Jest mnóstwo osób w naszym wieku, masa dzieci. Człowiek się przyjemnie czuje. Prawda jednak, że jest problem z miejscami do parkowania. Do tego dostęp do lekarza pierwszego kontaktu i pediatry jest tutaj ograniczony. Są dwie przychodnie na osiedlach sąsiadujących z nami. U nas jest tylko jeden, mały gabinet prywatny" - podkreślają mieszkańcy osiedla Avia.

Początek debaty z udziałem specjalistów o godzinie 18:05.

 

Sonda: 898

 

 

 

 

(Bartłomiej Grzankowski/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię