Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Dwa nowe przystanki PKP na trasie z Krakowa do Skawiny

Małymi kroczkami powstają kolejne udogodnienia dla pasażerów kolei w Małopolsce. Właśnie uruchomiono dwa nowe przystanki na trasie z Krakowa do Skawiny: w Opatkowicach oraz na osiedlu Jagielnia w Skawinie. I choć na razie pociągów jest tam mało, bo trwają remonty w innych miejscach - to mieszkańcy się cieszą. Bo jak przekonują, pomoże to w dotarciu do centrum i odkorkuje południową część Krakowa.

Fot. PKP PLK

Posłuchaj materiału Macieja Skowronka
"Przystanek Opatkowice jest zlokalizowany w rejonie osiedli mieszkaniowych w rejonie dynamicznie rozwijającego się regionu Krakowa, jednocześnie regionu, który nie ma bardzo dobrego połączenia z centrum miasta, jeżeli chodzi o transport publiczny. Dzięki linii kolejowej zyskaliśmy nową gałąź transportu, która będzie się w kolejnych miesiącach dynamicznie rozwijać - komentuje Piotr Hamarnik z PKP Polskie Linie Kolejowe.
Autor:
Maciej Skowronek

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię