Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Polsko-chińska współpraca muzealnicza

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2018.08.31 20:02 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:44 )
Delegacja Radia Pekin zwiedziła dziś Muzeum Narodowe w Krakowie. Placówka ta jest bowiem partnerem dla bliźniaczej instytucji w Chinach. Polacy w ubiegłym roku podzielili się wiedzą z zakresu konserwacji obrazów olejnych, natomiast teraz specjaliści z Państwa Środka pomagają ocalić unikatowe jedwabne chorągwie z Kolekcji Książąt Czartoryskich.

Fot: Marek Lasyk

Posłuchaj rozmowy z Januszem Czopem, głównym konserwatorem Muzeum Narodowego w Krakowie
Jedwabne sztandary w pracowniach konserwacji
Wizyta dziennikarzy z Radia Pekin w Muzeum Narodowym w Krakowie

Chińscy konserwatorzy mają trzy miesiące na przebadanie próbek unikatowych chorągwi z kolekcji Książąt Czartoryskich pod kątem możliwości uzupełnienia ubytków jedwabiu. Eksperci z prowincji Hubei są jednymi z niewielu na świecie specjalistami od konserwacji tego materiału.Odnowione sztandary będą prezentowane od grudnia przyszłego roku w Muzeum Książąt Czartoryskich. 

 

 

Magdalena Zbylut/łk

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię