Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Centrum Kultury Studenckiej na AGH

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2013.04.05 09:03 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 03:54 )
Centrum Kultury Studenckiej i baza ofert pracy i CV – takie nowości i udogodnienia wprowadza AGH.

Fot. archiwum Radia KrakówNa miasteczku studenckim AGH trwają właśnie prace budowlane przy budynku tak zwanej "Kotłowni". Powstanie tam Centrum Kultury Studenckiej. Jak informuje rzecznik uczelni - Bartosz Dembiński - studenci będą mieli do dyspozycji dużą salę prób, profesjonalne studio nagraniowe i nowoczesny sprzęt.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budynek zostanie oddany do dyspozycji już w październiku. Przebudowany i odnowiony zostanie również budynek klubu "Studio" na miasteczku. Prace nad tą inwestycją powinny rozpocząć się w przyszłym roku.

Ponadto krakowska Akademia Górniczo - Hutnicza uruchomiła nową bazę ofert pracy i CV. W jednym miejscu studenci będą mogli znaleźć oferty pracy, staży i praktyk, a pracodawcy będą mieli dostęp do życiorysów potencjalnych pracowników, czyli studentów i absolwentów AGH.

"Platforma jest dostępna w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej" - mówi Piotr Janus z Centrum Karier AGH.

W ciągu kilku dni funkcjonowania nowego systemu trafiło do niego ponad sto ofert pracy, staży oraz praktyk i ponad sto CV.

Z ofertą Akademii będzie się można zapoznać już dzisiaj podczas dnia otwartego uczelni. Od 9:30 w budynku głównym uczelni na maturzystów czekają wykładowcy i inni studenci. Dla przyszłych żaków przygotowano kilkanaście stanowisk przy których będzie można uzyskać bardzo przydatne informacje - zachęca Anna Żmuda z biura prasowego AGH.

Podczas dnia otwartego można poznać uczelnię od kuchni. Wydziały otworzą laboratoria i miejsca, w których na co dzień kształcą się studenci. W ramach dnia otwartego zaplanowano także wykłady popularnonaukowe z matematyki i fizyki oraz zwiedzanie Muzeum Historii i Techniki AGH i Muzeum Geologicznego.
(Aneta Regulska/Ola Ratusznik/ko)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię