Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Bubula: rozumiem zaniepokojenie wydawców i dziennikarzy

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2012.05.07 07:21 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:10 )
"Senatorowie chcą dobrze, ale postępują nieumiejętnie" - tak Barbara Bubula, krakowska posłanka Prawa i Sprawiedliwości komentuje plany nowelizacji ustawy o prawie prasowym.
Zgodnie z nowelizacją sprostowania mają zostać zastąpione odpowiedziami prasowymi, dwukrotnie dłuższymi niż sporny materiał. Przeciwko tym zmianom protestują dziś solidarnie wszystkie polskie gazety codzienne. Posłanka Bubula przyznała w porannej rozmowie Radia Kraków, że rozumie zaniepokojenie wydawców i dziennikarzy.

"Senatorowie w słusznym dążeniu do tego, aby sprostowanie uczynić bardziej skutecznym, bo rzeczywiście były zastrzeżenia co do skuteczności tego instrumentu, próbują to zrobić w sposób moim zdaniem nieumiejętny, no i trzeba się dobrze zastanowić zanim ten projekt po pierwsze Senat uchwali, a po drugie w razie gdyby trafił do Sejmu go zmodyfikować bądź nawet odrzucić" - mówiła na naszej antenie posłanka Bubula.

Wszystkie dzienniki mają dziś podwójne okładki. Na pierwszych jest biała plama, zamazująca teksty i zdjęcia, a na niej - czerwony stempel z napisem "Senat zabija prasę". Apel do Senatu znajduje się na drugiej stronie, a dopiero po nim - właściwa okładka.
(Daniela Motak/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię