Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Biesy" ponownie w Narodowym Starym Teatrze

  • Justyna Nowicka
  • date_range Czwartek, 2021.06.10 18:28 ( Edytowany Czwartek, 2021.06.10 18:48 )
  • Data wydarzenia: 2021-06-10 18:28
  • money Wydarzenie biletowane
Przedstawienie zat. “BIESY. Spektakl o piciu herbaty” reżyseruje Pawła Miśkiewicza.

fragment plakatu

50 lat temu w Starym Teatrze w Krakowie odbyła się premiera „Biesów” w reżyserii Andrzeja Wajdy. 150 lat temu Dostojewski zaczął w odcinkach publikować swoją powieść.

Stary Teatr wraca dziś do „Biesów” i do legendarnego przedstawienia sprzed pół wieku, by przyjrzeć się dawnym pomysłom na rewolucję i zadać pytanie o to, czy rewolucja jest sprawą uniwersalną, niezależną od czasu i zawsze możliwą, czy raczej przestarzałym konstruktem, który nie obsłuży już potrzeby buntu i oporu współczesnych ludzi?

Paweł Miśkiewicz wraca do tekstu Dostojewskiego i do legendarnego przedstawienia sprzed pół wieku, by zadać pytanie o sens i mechanizmy rewolucji wczoraj i dziś. Na scenie m.in Ewa Kolasińska, Ewa Kaim, Katarzyna Krzanowska, Szymon Czacki, Iwona Bielska. W spektaklu wykorzystano fragmenty filmu Andrzeja Wajdy “Biesy po latach” z udziałem Wajdy, a także Krystyny Zachwatowicz.  Premiera prasowa w niedzielę 13 czerwca.
Paweł Miśkiewicz
Autor:
Justyna Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię