Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Belgijski podróżnik wyruszył w miesięczną podróż

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2012.05.07 10:09 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:10 )
Belgijski podróżnik, Louis Philippe Loncke wyrusza dziś ze stolicy Tatr w trwającą miesiąc podróż.

Fot. Przemek Bolechowski

Podróżnik będzie wędrował pieszo, płynął kajakiem i pontonem. Wyprawa zacznie się od zdobycia najwyższego szczytu w Polsce, Rysów. Dalsza trasa poprowadzi przez tatrzańskie szczyty do Baraniej Góry, skąd wypływa Wisła. Belg chce resztę kraju przepłynąć rzeką, po drodze odwiedzając wybrane miejsca i zabytki. Będzie mu towarzyszyć Tomasz Grzywaczewski, który nakręci film dokumentalny.
Louis Philippe Loncke już wyruszył w drogę - właśnie pokonuję trasę do Morskiego Oka i potem będzie chciał wejść na Rysy. Belg pokona ponad 1200 kilometrów. Chce nie tylko promować piękno Polski w Europie, ale też przypominać Polakom o konieczności ochrony przyrody.

(Przemek Bolechowski/ar)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię