Jak dodała, lider PO "boi się tego, ponieważ wie doskonale, że dostanie dyspozycje z Brukseli oraz Berlina i będzie musiał spłacić długo wobec tych stolic, będzie musiał zrobić to co mu każą. On chce żeby tutaj, do Polski, byli relokowani nielegalni migranci".

Jak mówiła, Donald Tusk w 2015 roku, kiedy był szefem Rady Europejskiej, "patronował i tę politykę na poziomie Unii Europejskiej firmował i ją prowadził, realizował polecenia Berlina, realizował polecenia Angeli Merkel". W opinii byłej premier Europa nie jest przygotowana do obecnego kryzysu migracyjnego, "nie ma żadnego pomysłu i nie ma żadnego planu".

- Europa musi mieć przygotowany jakiś racjonalny plan, żeby powstrzymać ten napływ do naszych miast i naszych państw, musi to być plan pragmatyczny, skuteczny i przede wszystkim trzeba pomagać tym ludziom, którzy pomocy potrzebują w ich krajach na miejscu, nie można narażać bezpieczeństwa Europejczyków - mówiła Beata Szydło podczas briefingu.

Więcej w portalu Polskie Radio 24: https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3251918,szydlo-tusk-zniecheca-polakow-do-referendum-bo-boi-sie-jego-wynikow-chce-relokowac-migrantow-do-polski