Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Atak zimy na Podhalu i w Zakopanem

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.17 08:41 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:12 )
Zima dała o sobie znać na Podhalu. Nocą w górach spadło 30 centymetrów śniegu. Padało też w Zakopanem. Zrobiło się też bardzo zimno.

Fot. Przemek Bolechowski


Na szczęście wszystko wskazuje na to, że nocne opady śniegu w Tatrach i na Podhalu to już ostatni atak zimy.

Synoptycy zapowiadają od jutra stopniowe ocieplenie i poprawę pogody.

Śnieg wyrządził w Zakopanem sporo szkód - wiele drzew jest połamanych, a przymrozki zniszczyły wiele kwiatów na miejskich zieleńcach. Teraz jednak - jak zapewnia Michał Furmanek kierownik stacji IMGW na Równi Krupowej w Zakopanem - będzie już tylko cieplej. "Temperatura od jutra będzie przekraczać 10 stopni, z każdym dniem będzie cieplej" - zapewnia Furmanek.

A na razie na Kasprowym Wierchu termometry pokazują minus 3 stopnie, w Zakopanem słupek rtęci zatrzymał się na termometrach przy zerze.

Prognozy pogody przewidują, że opady będą stopniowo zanikać i powoli będzie się robić coraz cieplej. W niedzielę w Zakopanem ma być już plus 20 stopni i powinno świecić słońce.

Z kolei służby kryzysowe wojewody małopolskiego ostrzegają przed wzrostem stanu wód niektórych rzek. Rzeki i potoki w zlewni Dunajca, Białej Tarnowskiej i Ropy mogą osiągnąć stan wysoki. W niektórych przypadkach mogą przekroczyć stany ostrzegawcze. To w związku z opadami deszczu w tych rejonach. Komunikat wojewody informuje, że zagrożenie ma minąć jutro rano.


(Przemek Bolechowski /jp)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię