Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Andrzej Duda kandydatem na prezydenta Krakowa?

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.08.29 08:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:31 )
Poseł Prawa i Sprawiedliwości w porannej rozmowie w Radiu Kraków nie wyklucza swojej kandydatury na fotel prezydenta miasta Krakowa. Rzuca też mocne oskarżenia w stronę Platformy Obywatelskiej.

fot: archiwum Radia Kraków- Chciałbym spytać Krakowian, czy chcieliby mieć takiego prezydenta, jak ja - przyznał poseł podczas rozmowy w magazynie CND. Andrzej Duda podkreślił jednak, że to, czy będzie reprezentował barwy PiS-u podczas wyborów prezydenckich w Krakowie, zależy od decyzji komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, który odbędzie się prawdopodobnie jesienią tego roku.

Jak uważa Andrzej Duda, kontrowersje budzi sprawa zarzutów wobec wiceprezydenta Krakowa Tadeusza Trzmiela, któremu prokuratura stawia zarzuty świadomego podpisania fałszywych dokumentów. Miało to ochronić firmę Budostal 5 przed karą finansową w wysokości 290 tys. zł.

- Zastanawiające jest to, że oskarżenia te padły właśnie wtedy, kiedy Platforma chce przejąć stanowisko wiceprezydenta - mówił poseł Duda na antenie Radia Kraków.

- W kuluarach Sejmu chodzą głosy, że szefostwo Platformy wydało polecenie by 'brać wszystko, co się da". PO zapycha wszystkie możliwe stanowiska, bo jest obawa, że stracą władzę - poseł Duda skomentował tak nominację dla Stanisława Kracika. Kandydat PO na prezydenta Krakowa w ostatnich wyborach objął niedawno fotel dyrektora szpitala psychiatrycznego im. babińskiego w Krakowie. Wcześniej został prezesem Małopolskich Parków Technologicznych. MPT jest właścicielem gruntów pod szpitalem.

Według posła Dudy te dwie posady stoją w konflikcie.

KSWyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię