Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Albo spalarnia, albo znacznie wyższe opłaty za śmieci"

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2012.05.18 06:56 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:12 )
"Jeżeli miasto nie zbuduje spalarni odpadów, opłaty za śmieci wzrosną dwukrotnie" - przekonywał poranny gość Radia Kraków, prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

Jacek Majchrowski, fot. Jacek Bańka


Komisja Europejska zatwierdziła projekt budowy i przyznała 371 milionów złotych, ale inwestycja jest zagrożona. Skutecznie blokuje ją niewielkie stowarzyszenie mieszkańców. Prezydent Majchrowski ocenił, że za taką sytuację odpowiadają "idiotyczne" przepisy .
"Jeżeli przyjmiemy, że jeden człowiek swoją działalnością przy aplauzie prasy może spowodować, że spalarnia nie będzie mogła być wybudowana, że pieniądze przepadną, spalarnię trzeba będzie wybudować, tylko że to prywatny właściciel zrobi i wtedy będą - według naszych obliczeń - opłaty za śmieci dwukrotnie droższe" - przekonywał na antenie Radia Kraków prezydent Majchrowski.
Spalarnia ma powstać na obrzeżach Krakowa, w Nowej Hucie. Teraz, po interwencji mieszkańców inwestycją zajmuje się sąd.

(Daniela Motak/jp)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię