W dniach 23–30 listopada odwiedzajcie krakowskie księgarnie, antykwariaty, biblioteki oraz inne instytucje kultury! W każdym miejscu zaangażowanym w akcję #PodzielsięTischnerem będzie czekało na Was 5 egzemplarzy najnowszej książki ks. Józefa Tischnera U źródeł myślenia. Zapytajcie księgarza/bibliotekarza/pracownika instytucji o ten tytuł i zabierzcie go ze sobą do domów, mieszkań i pracy. Koniecznie podzielcie się w mediach społecznościowych zdjęciem książki, a już po lekturze – fragmentami, które zapamiętaliście na dłużej. Swoje posty oznaczcie #PodzielsięTischnerem.

Jak żyć w świecie pełnym sprzeczności? Gdzie poszukiwać prawdy? W jaki sposób komunikować się z drugim człowiekiem, by być rozumianym i rozumieć? Nietracący na aktualności komentarz do naszej rzeczywistości pozwoli w nowym świetle spojrzeć na trudności, z którymi zmagamy się każdego dnia.

Lista miejsc biorących udział w akcji #PodzielsięTischnerem:
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, al. Marszałka Ferdynanda Focha 39 
- Krakowski Antykwariat Naukowy, ul. Sławkowska 19 lu2
- Compare Bookstore, Pałac Potockich, Rynek Główny 20
- De Revolutionibus Books, Rynek Podgórski 8
- Księgarnia pod Globusem, ul. Długa 1
- Lokator, ul. Mostowa 1
- Radio Kraków, al. Juliusza Słowackiego 22
- Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Lista może się zmieniać, a książki będą krążyć po całym Krakowie. Mamy jednak kilka wskazówek, które pomogą wszystkim czytelniczkom i czytelnikom dotrzeć do odpowiednich miejsc. Wypatrujcie plakatów Gali Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. Jeśli wisi on w witrynie księgarni, bardzo możliwe, że zadomowiła się tutaj również akcja #PodzielsięTischnerem. Nasłuchujcie Radia Kraków, tam usłyszycie bieżące informacje o akcji. Przeglądajcie media społecznościowe Wydawnictwa ZNAK i nie tylko, partnerzy akcji będą informowali o niej na swoich profilach.

Akcja promocyjna książki: Ks. Józef Tischner U źródeł myślenia. Wybór i opracowanie Wojciech Bonowicz.

Propozycja wpisu w mediach społecznościowych:

#PodzielsięTischnerem 

Książki U źródeł myślenia czekają na Ciebie u naszych Partnerów – w wyjątkowych krakowskich miejscach związanych z literaturą i kulturą.

Odszukaj je i zabierz ze sobą!

1. (KROKUS) W dniach 23–30.11 odbierz bezpłatny egzemplarz książki U źródeł myślenia  

2. (KROKUS) W swoich social mediach #PodzielsięTischnerem – zrób zdjęcie, oznacz Wydawnictwo Znak i dodaj #podzielsiętischnerem

Gdzie szukać „źródeł myślenia”? 

Obserwuj profil Wydawnictwa Znak na Instagramie – śledź wskazówki w stories.

Miej oczy szeroko otwarte! Partnerzy akcji też ułatwią Ci poszukiwania.