Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Adam Młot: to nie była pacyfikacja

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2012.05.25 06:57 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
"Namioty zostały usunięte z krakowskiego rynku, ale to nie była pacyfikacja" - mówi Adam Młot, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa.

Adam Młot, fot. Tomasz Buszewski

Poranny gość Radia Kraków dodaje, że służby miejskie postępowały zgodnie z prawem. "Prawo do zgromadzeń nie oznacza prawa do wszystkiego i prawa do totalnej anarchii. Zgromadzenie, które było zgłoszone przez organizatorów zostało stwierdzone, że tak naprawdę dokonało samorozwiązania albowiem nie uczestniczyło w nim 15 osób, a przypominam że zgromadzeniem jest zgrupowanie co najmniej 15 osób. W związku z tym ponowne odbycie legalnego zgromadzenia wymagało zgłoszenia organowi gminy, a takie zgłoszenie nie wpłynęło, miasteczko namiotowe na Rynku Głównym nie zostało przez organizatorów usunięte" - tłumaczy Adam Młot.
Dwie osoby stawiające opór zostały zatrzymane przez policję. Na krakowskim Rynku demonstrowali młodzi ludzie zatrudnieni na umowach śmieciowych, lokatorzy niezadowoleni z polityki mieszkaniowej miasta oraz anarchiści.

(Marek Solecki/jp)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię