Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

19-latek z Nowej Huty wyznał dziewczynie miłość na murze. Teraz grozi mu nawet kara więzienia

  • Kraków
  • date_range Środa, 2016.11.30 08:45 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 09:01 )
19-latek zniszczył elewację dwóch bloków na terenie Nowej Huty. Mężczyzna najpierw wpadł na pomysł wyznania swojej dziewczynie miłości poprzez... napis na murze. Ta kazała mu to jednak szybko usunąć. Chłopak został zatrzymany przez policjantów podczas próby ucieczki po akcji zamalowywania wcześniejszego napisu. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia.

fot: małopolska policja

We wtorek policjanci otrzymali zgłoszenie o młodym mężczyźnie malującym czerwoną farbą po jednym z bloków w Nowej Hucie. Na miejscu nie zastali już jednak wandala. Ten był kilka przecznic dalej i gdy tylko zobaczył nadjeżdżający radiowóz - zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że to 19-letni mieszkaniec Nowej Huty. Odzież i ręce miał pobrudzone czerwoną farbą.

19-latek przyznał się do pomalowania ścian. Opowiedział też, że zmusiła go do tego osobista sytuacja. Kilka dni wcześniej, chcąc zrobić niespodziankę swojej ukochanej, zamieścił na jednym z bloków napis z wyznaniem miłosnym. Oburzona pomysłem dziewczyna poprosiła o szybkie usunięcie napisu. Chcąc uniknąć kłótni, chłopak nocą postanowił powrócić na miejsce, aby zamalować zamieszczone dzień wcześniej graffiti.

Straty oszacowano na 1000 złotych. Wandalowi grozi także od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

 

 

 

 

(małopolska policja/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię