We wnętrzach zabytkowego Pałacu Goetza zabrzmią dźwięki i frazy, które  wywołają wśród widowni lawinę pozytywnych emocji. Sprawcami tego wieczoru będą  krakowscy Artyści: Tomasz Kukurba – altówka, wokal, Stanisław Słowiński- skrzypce, Franciszek Raczkowski-fortepian, Szymon Frankowski- kontrabas, Dawid Fortuna- perkusja.

           Tomasz Kukurba, altowiolista, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, wykonawca charakterystycznych wokaliz, na co dzień frontman zespołu Kroke, współpracujący także z  takimi artystami jak: Grzegorz Turnau, Magda Umer, Ewa Bem, Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk, Stanisław Słowiński, Joanna Słowińska.

           Stanisław Słowiński,  multiinstrumentalista, skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Jeden z najbardziej utalentowanych skrzypków młodego pokolenia. Jako skrzypek współpracuje z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi takimi jak Sinfonietta Cracovia, Krakowska Orkiestra Kameralna oraz z artystami takiego formatu jak Ben Frost, Diego Navarro, Ludwik Wicki, Robert Kabara.

           Franciszek Raczkowski to jeden z najbardziej obiecujących pianistów młodego pokolenia. Koncertował już z takimi muzykami jak Joanna Słowińska, Mietek Szcześniak, Dorota Miśkiewicz, Wojtek Urbański,Camerata Silesia, AUKSO.

           Dawid Fortuna to także  mocno rozpoznawalny perkusista w świecie jazzowym. Występował z takimi muzykami jak Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Leszek Możdżer, Dominik Wania, Adam Bałdych, Stanisław Słowiński, Joanna Słowińska.

           Szymon Frankowski jest absolwentem kontrabasu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował z takimi artystami jak: Natalia Przybysz, Natalia Szroeder, Viki Gabor, Grzegorz Hyży, Margaret, Maria Sadowska, Kasia Moś, Natasza Urbańska, Stanisław Soyka, Grażyna Brodzińska, Magda Steczkowska, Joanna Słowińska, Maciej Maleńczuk.

           Muzycy zaprezentują kompozycje autorstwa Tomasza Kukurby i Stanisława Słowińskiego. W trakcie koncertu będzie można  usłyszeć  sporą dawkę  muzycznych improwizacji, na które  wpływ będzie miała atmosfera pałacowych wnętrz oraz akustyki przepięknego atrium przemieniające się na ten czas w wyjątkową salę koncertową.

           Kukurba & Słowiński Project to dzieło spójne, pełne wspaniałych melodii i wokaliz, emocji płynących ze sceny, ale także niesamowitych pokładów energii, którymi muzycy dzielą się z widownią. To także wydarzenie niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. To wreszcie muzyka jazzowa, ale taka, która jest przepełniona pięknymi melodiami, klimatycznymi improwizacjami. To jazz do kochania i do przeżywania. Najlepiej na żywo, wspólnie z Artystami.

 

          Bilety na ten wyjątkowy koncert dostępne są na platformie BILETYNA.PL lub za pośrednictwem Strony:  folwark-kultury.pl

Wydarzenie swoim patronatem medialnym objęło Radio Kraków.