Terminal płatniczy dla firm – korzyści

Terminal płatniczy to urządzenie, które umożliwia obsługę płatności bezgotówkowych. Korzystanie z takiego rozwiązania ma wiele plusów – zarówno dla firm, jak i klientów. Coraz więcej osób decyduje się na transakcje bezgotówkowe, które są szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze niż płatności wykonywane gotówką. To sprawia, że wdrożenie takiego urządzenia może znacznie zwiększyć zainteresowanie ze strony klientów, co przekłada się na realny wzrost zysków i rozwój firmy.

Dodatkowo w ten sposób można łatwiej i skuteczniej kontrolować transakcje: wszystkie płatności są rejestrowane i dokumentowane, a samo urządzenie można połączyć z innymi systemami. Dzięki temu firma może stać się bardziej konkurencyjna na rynku. Nie bez znaczenia są też wymogi prawne, według których zdecydowana większość firm prowadzących sprzedaż w Polsce musi obecnie przyjmować płatności elektroniczne.

Program Polska Bezgotówkowa – podstawowe założenia

Korzystanie z terminala płatniczego nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami. Nowe firmy lub przedsiębiorstwa, które przez ostatni rok nie posiadały terminala płatniczego, mogą skorzystać z programu Polska Bezgotówkowa. To inicjatywa rządu, Związku Banków Polskich oraz agentów rozliczeniowych działających w naszym kraju, który ma na celu popularyzację i wsparcie rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce. Głównym założeniem jest zwiększenie wykorzystania transakcji elektronicznych oraz ograniczenie obiegu gotówki. Celem jest również poprawa efektywności transakcji oraz zwiększenie bezpieczeństwa i wygody użytkowania usług finansowych. Dodatkowo program ma pomóc w walce z tzw. szarą strefą, przyczyniając się do poprawy standardu obsługi klientów poprzez ułatwienie dokonywania płatności i zakupów.

Jak dołączyć do programu Polska Bezgotówkowa?

W ramach programu wprowadzono szereg rozwiązań mających ułatwić i zachęcić do korzystania z płatności elektronicznych. Najważniejszym z nich jest dofinansowanie zakupu terminali płatniczych dla przedsiębiorców. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie https://bezgotowki.pl/. Wniosek o bezpłatny terminal można złożyć online: wystarczy wybrać rodzaj urządzenia i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku terminal zostanie dostarczony pod wskazany adres, dzięki czemu możliwe będzie rozpoczęcie przyjmowania płatności zbliżeniowych. Co więcej, urządzenia otrzymane w ramach programu mogą być używane bez opłat do 12 miesięcy lub osiągnięcia określonego progu przychodu.