Jak promieniowanie słoneczne wpływa na skórę?

Skóra posiada naturalne mechanizmy obronne, które należy odpowiednio wzmacniać. Nasze unikatowe podejście do opalania, pozwala na wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych i czerpania z tego przyjemności. Jak to zrobić? Wystarczy zoptymalizować mechanizmy obronne skóry, a dokładnie jej właściwości przeciwutleniające i zdolność do ochrony DNA komórkowego. Możesz to osiągnąć stosując produkty oparte na opatentowanej technologii Global Cellular Protection.

 

Promieniowanie UVA dociera do głębokich warstw skóry i jest odpowiedzialne za szereg przyczyn szybszego starzenia się. Prowadzi do powstawania zmarszczek, przebarwień, nadmiernej suchości, szorstkości czy braku elastyczności. Poddawanie skóry jego działaniu zwiększa także ryzyko zachorowania na czerniaka.

 

Słońce odpowiada za fotostarzenie się skóry, uszkadza włókna kolagenowe i elastynę, których ilość w skórze i tak maleje wraz z wiekiem. Opalając się bez ochrony, przyspieszasz ten proces.

 

Za opaloną lub poparzoną skórę odpowiedzialne jest natomiast promieniowanie UVB. W wyniku kontaktu promieni słonecznych z komórkami skóry wytwarzana jest melanina, czyli związek odpowiedzialny za pigmentację skóry.

Jakie technologie przeciwsłoneczne są wykorzystywane w kosmetykach Institut Esthederm?

Wszystkie formuły kosmetyków Institut Esthederm opierają się na innowacyjnych i opatentowanych technologiach, które są bezpieczne i skuteczne dla skóry. Promieniowanie słoneczne może powodować zmiany na poziomie komórkowym i tkankowym, często niezależnie od stosowania produktów z filtrem. Naszym celem było stworzenie takiego składu, który zapobiegłby temu zjawisku.

 

Technologia Global Cellular Protection to opatentowany biologiczny kompleks, który wzmacnia naturalne procesy ochronne skóry, działa antyoksydacyjnie, a także zwalcza czynniki degradacji struktur skóry. Neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników tlenowych, które są przyczyną stresu oksydacyjnego.

 

W naszych produktach przeznaczonych do ochrony przeciwsłonecznej znajdziesz również technologię Adaptasun. To właśnie ona jest odpowiedzialna za nadanie skórze brązowego odcienia. Skóra szybciej nabiera koloru, a opalenizna jest trwalsza i głębsza.

 

Opalanie może nadmiernie przesuszać skórę, sprawiając, że staje się ona szorstka, swędząca, a także łuszcząca. Technologia Cellular Water, która jest bazą kosmetyków Institut Esthederm optymalizuje mechanizmy działania komórek skóry, tworząc idealne środowisko do ich podziału, co w efekcie sprawia, że skóra wygląda młodziej. Ta woda komórkowa doskonale imituje wodę, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. To sprawia, że nasze produkty zachowują kapitał młodości skóry na dłużej.

Wpływ kosmetyków przeciwsłonecznych Institut Esthederm na ekosystem

Mając na uwadze środowisko i dbając o harmonię w świecie roślin i zwierząt, wszystkie produkty przeciwsłoneczne Institut Esthederm posiadaja oznaczenie Aquatic ecosystem, które odzwierciedla zobowiązania marki dotyczące ochrony ekosystemów wodnych. Wszystkie nasze kosmetyki przeznaczone do opalania nie są toksyczne dla koralowców, alg i planktonu.  

 

Kosmetyki przeciwsłoneczne Institut Esthederm mają wysoką wodoodporność, a także pozostają na skórze przez wiele godzin. Aby utrzymać ochronę, należy pamiętać o reaplikacji produktu, co 2-3 godziny. Wszystkie nasze kosmetyki przeciwsłoneczne są bezpieczne dla środowiska. Nie trafiają one do wody, nawet jeśli długo w niej przebywasz. Dzięki temu mamy pewność, że nie narazimy na szkodliwe działanie cennych dla środowiska ekosystemów. Wprowadzając jakikolwiek kosmetyk na rynek, testujemy każdy jego składnik osobno, aby mieć pewność co do jego bezpieczeństwa. Możesz bez problemu sięgać po nasze produkty, wiedząc, że są sprawdzone nie tylko pod kątem Twojej skóry, ale również całego wodnego ekosystemu.