Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Przyczyną pożaru kościoła w Libuszy było najpewniej zwarcie instalacji elektrycznej

  • Gorlice
  • date_range Wtorek, 2017.08.08 09:34 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:09 )
Opinia biegłego do spraw pożarnictwa dotycząca pożaru kościoła w Libuszy jest gotowa. Wynika z niej, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru zabytkowej świątyni mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Choć od tragicznego zdarzenia mija półtora roku, sprawy wciąż nie udało się definitywnie zakończyć.

Fot. Damian Radziak

Posłuchaj co mówi Leszek Karp, rzecznik prokuratury okręgowej w Nowym Sączu
Zabytkowy kościół w Libuszy (kwiecień 2016)
Zabytkowy kościół w Libuszy k. Gorlic doszczętnie spłonął

- Teraz prokuratura przeanalizuje opinię biegłego i sprawdzać będzie jeszcze niektóre wątki sprawy. Jest tam wątek zbyt wolnego zadziałania zabezpieczeń instalacji kościoła. Jak było zwarcie to zabezpieczenia powinny zadziałać. Jest kilka innych wątków do zbadania. Czy instalacja powinna być pod napięciem, czy nie? Była. Inaczej nie doszłoby do zwarcia – mówi Leszek Karp, rzecznik prokuratury okręgowej w Nowym Sączu.

Prokurator sprawdzać będzie także, czy ktoś w sposób nieumyślny mógł przyczynić się do pożaru zabytkowej świątyni. Był to już drugi pożar kościoła. Po raz pierwszy ogień zniszczył zabytek 30 lat temu.

 

 

 

 

 

(Marta Jodłowska/ko)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1311929

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię