23 marca około godziny 16, na ul. Legionów w Gorlicach przechodzień - komendant miejscowej straży miejskiej będący w czasie wolnym - zwrócił uwagę grupie mężczyzn, którzy spożywali alkohol i zakłócali porządek. Zwrócenie uwagi wywołało agresję jednego z nich, 19-latka. Uderzył on mężczyznę, który zwrócił mu uwagę, a następnie, gdy ten się przewrócił, nadal zadawał mu uderzenia po całym ciele.

W wyniku tego zdarzenia 57-latek doznał złamania kości udowej. Sprawca uciekł, ale został zatrzymany przez patrol policji kilkaset metrów dalej. W trakcie zatrzymania 19-letni mieszkaniec gminy Gorlice, nadal był bardzo agresywny i przy użyciu noża dopuścił się ponadto czynnej napaści na funkcjonariusza policji.

W sobotę sprawcy zdarzenia zostały postawione zarzuty uszkodzenia ciała oraz czynnej napaści z użyciem noża na funkcjonariusza publicznego, za co grożą kary odpowiednio do 5 i do 10 lat pozbawienia wolności.

Po wykonanych czynnościach procesowych sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.