Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Debata przedwyborcza w Tarnowie

  • Debaty wyborcze
  • date_range Piątek, 2018.08.31 13:51 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:34 )
Radio Kraków rozpoczęło cykl cotygodniowych debat wyborczych w największych miastach Małopolski. 6 września w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbyła się dyskusja kandydatów na urząd prezydenta Tarnowa. Spotkanie było otwarte dla wszystkich, a dyskusję transmitowaliśmy na antenie Radia Kraków. Nasi słuchacze mieli możliwość zadania pytania kandydatom - te można odczytać w komentarzach. Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa, nie zdecydował się na udział w dyskusji.

Fot. P. Topolski

Posłuchaj debaty
Przedwyborcza debata Radia Kraków w Tarnowie

Uczestnicy debaty:

Sławomir Błaszczak - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem

Roman Ciepiela - Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Kazimierz Koprowski - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Tomasz Olszówka - Komitet Wyborców Tomasza Olszówki - Nasze Miasto Tarnów

Seweryn Partyński - Komitet Wyborczy Wyborców Kuiz'15

 

Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa ostatecznie nie zdecydował się na udział w dyskusji. W przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu tłumaczy, że w jego ocenie wybrany przez nas termin debaty jest przedwczesny. Całość odpowiedzi prezydenta znajdą Państwo w załączniku poniżej. 

 
Posłuchaj odpowiedzi kandydatów Posłuchaj odpowiedzi kandydatów Posłuchaj odpowiedzi kandydatów Posłuchaj odpowiedzi kandydatów Posłuchaj fragmentu debaty

 

Debata w skrócie

 

Pytanie nr 1 przygotowane przez redakcję Radia Kraków

Nowa hala sportowa, nowy stadion żużlowy, nowe centrum administracyjne. Jakich inwestycji potrzebuje miasto w przeciągu najbliższych 4 lat? Na co zdecydowałby się Pan wydać wiele milionów z miejskiego budżetu? Prosimy o podanie jednej konkretnej inwestycji i uzasadnienie takiego wyboru.

 

 

Pytanie nr 2 przygotowane przez redakcję Radia Kraków

Tarnów promował się już jako biegun ciepła lub miasto inteligentnych specjalizacji. W jakim kierunku powinna iść teraz promocja miasta? Proszę o podanie przykładowego hasła promocyjnego dla Tarnowa, które Pana zdaniem powinno wyróżniać miasto w nowej kadencji.

Posłuchaj podsumowania debaty

 

Pytania zadane przez naszych słuchaczy w komentarzach poniżej

 

Kwestia poruszona przez słuchaczy Radia Kraków m.in. z Klikowej, Rzędzina i Mościc, ale i Starówki, czyli ważne inwestycje dla ich osiedli. Czy w Pana ocenie wszystkie dzielnice Tarnowa, rozwijają się w takim samym tempie? Czy są miejsca wymagające większej uwagi i nakładów finansowych?

 

 

Kolejny z naszych internautów uważa, że w Tarnowie "nic się nie dzieje". W jednym z komentarzy prezentuje uwagi do oferty kulturalnej miasta i pyta Panów o pomysły. Jakiej imprezy, koncertu, festiwalu brakuje w mieście? Co chciałby Pan wprowadzić do repertuaru kulturalnego miasta w swojej kadencji? Prosimy o podanie konkretnego wydarzenia i uzasadnienie swojego wyboru?

 

 

Kolejnym punktem naszej przedwyborczej debaty jest etap, gdzie kandydaci na prezydenta Tarnowa zadają pytania swoim kontrkandydatom. 

 

Czas na podsumowania. Każdy z kandydatów na prezydenta Tarnowa miał minutę na zakończenie i podsumowanie dyskusji. 

 


 

 

Wybory samorządowe - serwis specjalny


Pliki

download
.pdf (107 KB)
Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię