Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Debata przedwyborcza w Krakowie

  • Debaty wyborcze
  • date_range Poniedziałek, 2018.10.15 09:36 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:34 )
Za nami wielka debata kandydatów na prezydenta Krakowa. Obecni byli wszyscy ubiegający się o ten urząd. Transmisja debaty odbyła się na antenie Radia Kraków i w TVP Kraków. Debata była otwarta dla publiczności.

Fot. M. Lasyk

Posłuchaj debaty
Debata prezydencka w Krakowie 2018

Uczestnicy debaty:

- Konrad Berkowicz (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "NOWOCZESNY KRAKÓW" KONRADA BERKOWICZA)

- Jolanta Gajęcka (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15)

- Łukasz Gibała (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA GIBAŁY "KRAKÓW DLA MIESZKAŃCÓW")

- Daria Gosek-Popiołek (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA KRAKOWA)

- Jacek Majchrowski (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA MAJCHROWSKIEGO - OBYWATELSKI KRAKÓW)

- Małgorzata Wassermann (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

Debata w "skrócie":

 

Problem zabudowy Krakowa. „Jak zatrzymać dziką deweloperkę w Krakowie”? Jak zapobiegać chaotycznej zabudowie miasta? Czy jedyne narzędzie to objęcie planami przestrzennymi całego miasta?

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów Posłuchaj odpowiedzi kandydatów Posłuchaj odpowiedzi kandydatów Posłuchaj odpowiedzi kandydatów Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

 

Jakość powietrza. Czy uchwała antysmogowa powinna ulec zmianie – np. umożliwiając właścicielom pieców piątej klasy używanie ich do momentu, włączenia się do sieci MPEC? Jak nakłonić gminy obwarzanka do szybkiej wymiany "kopciuchów"?

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów Posłuchaj kandydatów

 

Transport. Czy w ciągu 5 najbliższych lat zdecyduje się Pan/Pani na wprowadzenie w Krakowie stref czystego transportu, czy busy nadal będą mogły wjeżdżać do miasta, ile – po wejściu w życie ustawy- powinno kosztować parkowanie w centrum?

 

Tereny zielone. Ile pieniędzy miasto powinno przeznaczać na wykup terenów zielonych? Gdzie powinny powstać nowe parki w ciągu 5 lat? Czy tereny dawnej dzielnicy Wesoła także powinny stać się parkiem?

 

Nowa Huta. Co powinno się stać impulsem dla zmian gospodarczych i społecznych w Nowej Hucie? Proszę wymienić 5 najważniejszych inwestycji, które powinny zostać zrealizowane w Nowej Hucie w ciągu najbliższych 5 lat?

 

Tzw. turystyfikacja miasta. Czy Kraków powinien zdecydować się – wzorem np. Barcelony - na ograniczanie ruchu turystycznego? Jak walczyć ze skutkami najmu krótkoterminowego? Jak ucywilizować uciążliwe życie nocne w Krakowie?

 

 

Druga część debaty to 1-minutowa prezentacja każdego z kandydatów. 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię