Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Czujność świadka przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy

Dzięki informacji przekazanej przez innego uczestnika ruchu drogowego dąbrowscy policjanci zatrzymali kierowcę samochodu dostawczego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie 45-letni obcokrajowiec stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Za swoje nieodpowiedzialne postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Fot. małopolska policja

W poniedziałek po godz. 15.30 dyżurny dąbrowskiej policji odebrał zgłoszenie, że od miejscowości Wierzchosławice (powiat tarnowski) w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej porusza się dostawczy pojazd marki Renault, którego kierowca może był nietrzeźwy.

Czujny uczestnik ruchu drogowego pozostawał w stałym kontakcie z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i przekazywał dokładną lokalizację „dostawczaka”. Niezwłocznie na trasę został wysłany patrol.

Funkcjonariusze zatrzymali renault do kontroli drogowej w Dąbrowie Tarnowskiej na ul. Oleśnickiej. Policjanci, po otwarciu drzwi kierowcy, od razu wyczuli woń alkoholu, a we wnętrzu ujrzeli opakowania z alkoholem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 45-letniego obywatela Ukrainy wykazało ponad 2 promile alkoholu.

Pojazd, którym się poruszał obcokrajowiec, został zabezpieczony, a następnie przekazany właścicielowi, natomiast 45-latek zatrzymany. Odpowiedzialna postawa zgłaszającego zapobiegła tragedii na drodze.

Wobec 45-latka będą prowadzone dalsze czynności, których finał będzie miał miejsce w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Fot. małopolska policja

Fot. małopolska policja

Autor:
Materiały prasowe

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię