Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Strażacy wciąż usuwają szkody po gwałtownych burzach nad Małopolską

Około 500 razy musieli interweniować strażacy w związku z burzami i ulewnym deszczem w województwie małopolskim. To bilans tej nocy. Najwięcej, bo aż 400, dotyczyło Krakowa i powiatu krakowskiego. Jak podkreśla jednak Sebastian Woźniak z małopolskiej straży pożarnej, żadna osoba nie została poszkodowana i nie odnotowano większych strat

Fot. Patryk Brożek

Posłuchaj co mówi Sebastian Woźniak z małopolskiej straży pożarnej
- Najczęściej zgłoszenia dotyczyły powalonych gałęzi i drzew, które blokowały przejezdność dróg i stwarzał zagrożenie. Było kilka przypadków upadku gałęzi na zaparkowane samochody. Nasze działania dotyczyły też wypompowania wody z zalanych piwnic i posesji, kiedy woda wdarła się do pomieszczeń - podkreśla Woźniak.

202780675_762720457758188_5963047015915165382_n.jpg (73 KB)
Fot. Patryk Brożek

Interweniowano też między innymi w Szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie. Woda zalewała piwnicę, gdzie znajdowało się między innymi laboratorium. Strażacy musieli ją odpompować, ale udało się opanować sytuację.

Natomiast aż 100 razy musieli interweniować inspektorzy Zarządu Dróg Miasta Krakowa w związku awariami i utrudnieniami w komunikacji miejskiej. 4 razy zabrakło napięcia w trakcji elektrycznej. Komunikacja działa już jednak bez zakłóceń.

W Krakowie zanotowano też 9 awarii sygnalizacji świetlnych. Nie wszystkie zostały już naprawione. Światła nie działają na ulicy Księcia Józefa przy moście Zwierzynieckim, a także na skrzyżowaniu ulic Kijowskiej i Lea w Krowodrzy, Jana Pawła II i Bulwarowej w Nowej Hucie, Kamieńskiego i Malborskiej w Prokocimiu oraz Wielickiej i Ochoty tuż przed węzłem autostradowym w kierunku Krakowa.

Po nawałnicach około trzech tysięcy gospodarstw w Małopolsce było rano bez prądu. Najwięcej w  Krakowie oraz gminach Mogilany, Kocmyrzów-Luborzyca i Igołomnia-Warzeńczyce - informuje Tauron Dystrybucja.

Jak informują służby wojewody, w wyniku ulewy stan ostrzegawczy przekroczyła w Krakowie rzeka Dłubnia, a alarmowy potok Rozrywka.
Tematy:
Autor:
Tomasz Bździkot

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię