Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Andrzej Adamczyk zapowiada szybsze połączenia kolejowe między państwami Grupy Wyszehradzkiej

Kolej dużych prędkości to pomysł zainicjowany przez Węgry. Aktualnie przygotowywana jest dokumentacja dla tej inicjatywy – mówił dziś na spotkaniu z ministrami ds. transportu Węgier, Czech i Słowacji minister Andrzej Adamczyk.

Fot. Ministerstwo Infrastruktury

Mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury
"Dzisiejszy czas przejazdu pociągiem pomiędzy Polską a Słowacją, Czechami a Węgrami skrócimy co najmniej o połowę. Przybliżymy się po prostu tak, jak przybliżają się państwa dzięki nowoczesnym technologiom komunikacyjnym" - zapowiadał Adamczyk.
17 czerwca ministrowie do spraw transportu Grupy Wyszehradzkiej wizytowali ponad trzynastokilometrowy fragment nowej drogi S7 prowadzący ze Szczepanowic do Widomej. Prace na tym odcinku zakończą się jesienią tego roku. 
Spotkanie przedstawicieli grupy Wyszehradzkiej jest dwudniowe. Jak informował minister Adamczyk, prowadzone są rozmowy o postępie prac, które mają usprawnić komunikację między państwami. 
Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię