- A
- A
- A
Znamy wyniki 62. Konkursu Palm w Lipnicy Murowanej
Znamy wyniki 62. Konkursu Palm w Lipnicy Murowanej. Komisja oceniła w sumie 123 kompozycje: 92 dziecięce i 31 w czterech kategoriach: palm małych, średnich, wysokich i najwyższych, ponad 22-metrowych.Główną nagrodę drugi raz z rzędu zdobył Andrzej Goryl z rodziną za kompozycję mierzącą 26 metrów i 8 centymetrów. Zwycięzca jest zadowolony, ale jednocześnie podkreśla, że nie udało mu się w tym roku zrealizować swoich planów zakładających pobicie własnego rekordu z 2019 roku.
- Wczoraj przez noc prawie w ogóle nie spałem. Palma miała być większa, ale sprawdzałem pogodę i miał być wiatr, najgorsze, co może być - przyznał autor najwyższej palmy.
W kategorii palm wysokich nagrodę zdobyli Maria i Krzysztof Sieczka za 17-metrową kompozycję. W kategorii palm średnich doceniono pracę Natalii Oświęcimki, a wśród kompozycji niskich za najpiękniejszą uznano palmę wykonaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rajbrotu.
Prace oceniali plastycy i etnografowie. Liczyła się nie tylko wysokość, ale również estetyka i harmonia palmy.
- Zgodnie z tradycją palmy powinny być wykonane z naturalnych materiałów, a więc głównym budulcem jest wiklina. Palma jest strojona suszonymi kwiatami, bibułą, zimozieloną roślinnością, zazwyczaj bukszpanem - mówiła Agnieszka Żołna-Zdunek, dyrektor Gminnego Domu Kultury.
W Lipnicy Murowanej zakończył się 62. Konkurs Palm. Zwycięską kompozycję Andrzeja Goryla mierzącą 26 metrów i 8 centymetrów trudno uchwycić w całości @RadioKrakow pic.twitter.com/tSTMyK5BE0
— Magdalena Zbylut-Wiśniewska (@magdalenazbylu1) March 28, 2021
Konkurs w Lipnicy Murowanej odbywa się od 1958 roku. Ostatni rekord padł w 2019 roku - najwyższa palma mierzyła wówczas 37 metrów i 78 centymetrów. Zeszłoroczny konkurs został odwołany z powodu pandemii koronawirusa.
Magdalena Zbylut-Wiśniewska/RK/jz
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
07:07
Z powodu upałów dorożki nie wyjadą na Rynek Główny
-
06:51
Przylasek Rusiecki otwiera kąpielisko. Sezon rusza 27 czerwca
-
06:27
Słoneczny i upalny czwartek w Małopolsce. W dzień nawet 28 stopni
-
06:01
Sprawa „Skóry” znów przed sądem. Decydujący etap w Sądzie Najwyższym
-
22:30
Czy Kraków może być niezależny żywnościowo?
-
21:34
Ruszyła budowa ronda na trudnym skrzyżowaniu w Bieczu. Prace potrwają do końca listopada
-
21:08
Ponad 90 wojennych listów krakowskiego lekarza trafi do muzeów Auschwitz i na Majdanku
-
19:10
Nie żyje Waldemar Jasiński ps. „Góral”, kontrowersyjny biznesmen. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci
-
18:39
Lęk pacjenta. Od Szpitala Południowego do przeciążonych SOR-ów
-
17:47
Krótka przygoda Świątek w Bad Homburg
-
17:07
UEK potrzebuje nowego centrum dydaktycznego. Krakowscy radni apelują do rządu
-
16:22
Krem, który żyje? Krakowskie badaczki opatentowały nową technologię
-
15:57
Zakrzówek przygotowany na nowy sezon
-
15:48
Na Zakrzówku ubywa wody. Czy popularnemu kąpielisku coś grozi?
-
14:51
Płacą za abonament parkingowy, ale nie mają gdzie parkować. Mieszkańcy Tarnowa oburzeni
-
14:18
Wesele jak za dawnych lat na krakowskim Kazimierzu
-
13:48
Gdy czas działa przeciwko sądom. Dr Czarnecki o procesie w sprawie śmierci Jerzego Ziobry
-
13:44
Zawróciła przed tunelem na Zakopiance i pojechała pod prąd. Policja szuka kierującej BMW [FILM]
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze