Radio Kraków

Adam Zagajewski

Odsłonięto tablicę poświęconą Adamowi Zagajewskiemu na kamienicy, gdzie mieszkał

„Tylko w cudzym pięknie, jest pocieszenie”- te słowa z wiersza Adama Zagajewskiego znalazły się na tablicy poświęconej poecie. Tablica na fasadzie kamienicy, w której mieszkał przy ulicy Pawlikowskiego 7, została odsłonięta dziś w rocznicę urodzin przez żonę poety Maję Zagajewską i prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Uroczystość prowadził literaturoznawca Andrzej Franaszek, który podkreślił bliskie związki Adama Zagajewskiego z Krakowem.

Adam Zagajewski spoczął w Panteonie Narodowym

Dziś w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe poety. Urna z prochami zmarłego w kondukcie żałobnym została przeprowadzona z Bazyliki świętego Floriana do kościoła świętych apostołów Piotra i Pawła. Tam odprawiono mszę żałobną,

Wiersze Adama Zagajewskiego zabrzmią podczas wieczornicy w kościele św. Katarzyny

22 wiersze Adama Zagajewskiego zabrzmią w sobotę podczas wieczoru poetyckiego w kościele św. Katarzyny w Krakowie. Uczestniczyć w nim będą: Michał Badeński, Klara Bielawka, Maja Komorowska, Jakub Kornhauser, Ryszard Krynicki, Adam Michnik, Tomasz Różycki, Dorota Segda, Olga Tokarczuk, ks. Alfred Wierzbicki i Jerzy Trela.

Krakowianie żegnają Adama Zagajewskiego

Rodzina i przyjaciele, mieszkańcy i przedstawiciele władz w niedzielne popołudnie w Krakowie żegnają zmarłego poetę i eseistę Adama Zagajewskiego. Twórca spocznie w Panteonie Narodowym w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Po południu urna z prochami Adama Zagajewskiego została przeniesiona z bazyliki św. Floriana do kościoła Piotra i Pawła. Mszy św. żałobnej przewodniczy ks. prof. Alfred Wierzbicki. Po nabożeństwie nastąpi złożenie urny z prochami do sarkofagu.

Poeta Adam Zagajewski spocznie w Panteonie Narodowym

  • date_range 2021-03-26
Jeden z liderów literackiego pokolenia '68, poeta i eseista Adam Zagajewski spocznie w Panteonie Narodowym, w Kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie - dowiedziała się PAP. Msza św. w intencji zmarłego poety zostanie odprawiona w niedzielę 11 kwietnia, o godz. 16.30 w Bazylice św. Floriana w Krakowie - poinformował PAP w piątek pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury Robert Piaskowski.

Adam Zagajewski „Prawdziwe życie”

  • date_range 2021-03-25
O poezji i eseistyce Adama Zagajewskiego a także krakowskich wątkach w jego twórczości mówić będą prof. Anna Czabanowska -Wróbel i prof. Marta Wyka. W programie również rozmowa z Adamem Zagajewskim o ostatnim tomie wierszy „Prawdziwe życie” z 2019 roku oraz wiersze czytane przez poetę. Koło kultury, czwartek 25 marca. g. 21-23. Zaprasza Katarzyna Fortuna.

Adam Zagajewski nie żyje. Poeta zmarł w Krakowie. Miał 75 lat

  • date_range 2021-03-21
W niedzielę wieczorem w Krakowie zmarł Adam Zagajewski - jeden z liderów literackiego pokolenia '68, wybitny poeta i eseista. Miał 75 lat - informację o śmierci poety potwierdziła PAP Krystyna Krynicka z wydawnictwa a5.

Adam Zagajewski o literackim Noblu 2020

  • date_range 2020-10-08
Amerykańska poetka Louise Glück otrzymała literacką Nagrodę Nobla 2020. Akademia Szwedzka nagrodziła ją za „niemożliwy do pomylenia poetycki głos, którego surowe piękno przekształca indywidualną egzystencję w uniwersalne doświadczenie”. Z Adamem Zagajewskim, poetą i eseistą, wykładowcą uniwersytetów w Chicago i Huston, o Noblu dla Louise Glück rozmawia Katarzyna Fortuna.

Ewa Lipska i Adam Zagajewski

  • date_range 2019-05-16
W Kole kultury wyjątkowi goście : Ewa Lipska i nowy tom wierszy „Miłość w trybie awaryjnym” oraz Adam Zagajewski i jego nowy zbior esejów pt. Substancja nieuporzadkowana”.

Adam Zagajewski spotkał się z czytelnikami

  • date_range 2013-01-16
Jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich poetów Adam Zagajewski, spotkał się dzisiaj z czytelnikami w Krakowie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię