W niedzielę 26 lipca strefa powiększy się o dalszą część Krowodrzy, Zwierzyńca oraz Grzegórzek - poszerzone zostaną dotychczasowe sektory B6, C8, C9, C16, dodatkowo pojawi się też nowy sektor C21 - obszar między ulicami: Kapelanka, Brożka, Wadowicką i Konopnickiej. Z kolei w piątek 31 lipca strefa powiększy się o nowy sektor C7 – między ulicami Emaus i królowej Jadwigi, do Piastowskiej.
- A
- A
- A
Poszerzenie płatnej strefy już w najbliższą niedzielę
Na mocy uchwały Rady Miasta Krakowa z ubiegłego roku wkrótce w mieście przybędzie ulic, na których za postój pojazdu będzie trzeba zapłacić. Pierwsze poszerzenie strefy nastąpi pod koniec tego tygodnia - 26 lipca, a kolejne po kilku dniach - 31 lipca.
Od tej pory postój na ulicach włączonych w płatną strefę będzie płatny, a mieszkańcy zobowiązani będą do zakupu abonamentu mieszkańca, który mogą nabyć obecnie na preferencyjnych warunkach. Abonament w wysokości 10 zł za miesiąc można zakupić stacjonarnie w biurze Strefy Płatnego Parkowania na ul. Reymonta (ZDMK, Oddział II). Informacje związane z nabyciem abonamentów dostępne są na stronie www.zdmk.krakow.pl w zakładce Parkowanie. Można również zadzwonić na infolinię działającą pod numerem tel. 12 616 7177, w godz. 8:00-16:00.
Na przełomie czerwca i lipca br. Zarząd Dróg Miasta Krakowa uruchomił Mobilny Punkt Informacyjny. W punkcie mieszkańcy mogli zdobyć informacje dotyczące poszerzenia strefy oraz pobrać materiały informacyjne. ZDMK odpowiedzialny był również za wdrożenie zmian na poszczególnych ulicach - oznakowanie poziome i pionowe - ulice zostały przygotowane do wprowadzenia zmian.
Artykuł sponsorowany:

Komentarze (0)
Najnowsze
-
16:12
Barbara Orlicz - Szczypuła i Anita Piotrowska na czele Krakowskoego Festiwalu Filmowego
-
15:55
Redyk w Szczawnicy już niebawem. Miejsc w Szczawnicy już nie ma
-
15:45
Zmiany w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa. Prezydent Miszalski odwołał dyrektorkę
-
15:22
Nowe warianty S7 z Krakowa do Myślenic znów z poślizgiem. "Chcemy dobrze się przygotować"
-
14:46
Szymon Bałek znów wygrywa z Uniwersytetem Rolniczym. NSA oddalił skargę uczelni
-
14:39
Tarnowski kompozytor zasłonił tarnowską kamienicę
-
14:15
Darknet pod lupą. Cztery osoby zatrzymane w Małopolsce i na Śląsku
-
14:13
Korowódka dębówka, niewielki motylek, którego gąsienica zaskakuje stylem
-
14:04
Czy metamorfozy mogą być przyjemne? Kolejna odsłona Sztuki Dobrego Życia w TAURON Arenie Kraków
-
13:10
Nowe Centrum Pomocy Dzieciom w Krakowie – pierwsza samorządowa placówka w Polsce
-
11:09
Czy metamorfozy mogą być przyjemne? Kolejna odsłona Sztuki Dobrego Życia w TAURON Arenie Kraków
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze