|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Od Krakowa do Rzeszowa – cyfrowe OFF Radio Kraków z większym zasięgiem

6 maja w Krakowie prezesi Radia Kraków Marcin Pulit i Radia Rzeszów Henryk Pietrzak podpisali porozumienie, dzięki któremu OFF Radia Kraków za pośrednictwem cyfrowych odbiorników DAB+, słuchać będą mogli także mieszkańcy Rzeszowa i okolic.

To pierwsza tego typu współpraca podjęta przez regionalne rozgłośnie Polskiego Radia – każda z 17 rozgłośni ma zarezerwowaną możliwość emisji drugiego cyfrowego kanału w ramach trzeciego multipleksu DAB+ Polskiego Radia. Na razie jednak tylko dwie rozgłośnie regionalne: Radio Wrocław i Radio Kraków posiadają koncesję na dodatkowy wyspecjalizowany kanał cyfrowy i go nadają. Radio Rzeszów nie posiada drugiego wyspecjalizowanego cyfrowego programu, dlatego też rozgłośnia zdecydowała, że do czasu jego uruchomienia, w Rzeszowie nadawać będzie OFF Radio Kraków.

Do tej pory OFF Radio Kraków swoim zasięgiem obejmowało Kraków i okolice, dzięki zawartemu dziś porozumieniu OFF Radia Kraków słuchać będzie można nie tylko w Krakowie i Rzeszowie. Wszyscy, którzy posiadają odbiorniki DAB+ w swoich samochodach, będą mogli słuchać OFF Radia Kraków na całej trasie  Kraków – Rzeszów.  Off Radio Kraków w Rzeszowie nadawać zacznie w środę 13 maja.

OFF Radio Kraków to drugi, obok głównego regionalnego programu kanał  Radia Kraków.  Nadaje  od 26 stycznia 2015 r. na multipleksie DAB + . OFF Radia Kraków słuchać można w doskonałej cyfrowej jakości  w radioodbiornikach DAB+ oraz  analogowo przez Internet na www.off.radiokrakow.pl i za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Radia Kraków.

 

Anna Słońska

56%
44%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 5

z krakowa

Wtorek, 10 listopada 2015, 11:35

Przechodząc na nadawanie cyfrowe radio upraszcza sobie sytuacje odnośnie rozszerzania zasięgu nadawania poza Kraków, Ale również uważam, ze nadawanie radia z Krakowa w Rzeszowie to średni pomysł. Rzeszów duże miasto może warto byłoby pomyśleć nad osobnym kanałem.

Odpowiedz

słuchacz

Sobota, 6 czerwca 2015, 22:05

Radio OFF to dobra nazwa - czynności którą ma się ochotę wykonać po jego włączeniu. Kolejne radio nadające rap i pochodne. Od czasu kiedy muzyką radia Kraków zarządza Mec coraz częściej mam ochotę zmienić program. OFF jest równie as asłuchalne jak RYTM. I na to idzie abonament: Techno w czwórce rap na krakowie i off...

Odpowiedz

Rzeszowiak

Czwartek, 4 czerwca 2015, 17:50

pytanie jest jedno ? po co krakowska stacja radiowa ma być odbierana w Rzeszowie ? kto będzie tego słuchał ? Historia się powtarza gdy parę lat temu zastąpiono regionalne odziały terenowe na tvp warszawa, każdy z regionów miał 2 godziny programu i. Bezsens totalny. Na szczęście Misie z Warszawy zorientowali się że niczemu to nie służy i powrócono do nadawania regionalnych kanałów. Tak że Krakusy chcą zarabiać za nadawanie w Rzeszowie.

Odpowiedz

wujć

Poniedziałek, 25 maja 2015, 14:02

Tu nie chodzi o dobro ABONENTA. Ochrona środowiska? Fakt mniejsze zużycie prądu na nadawanie (chyba raczej chodzi o koszty). Ale wszystkie nasze odbiorniki, nawet te drogie i najwyższej jakości na śmietnik. A to odpady niebezpieczne. A samochodowe? Udusicie radio. Zastąpi Was TELEWIZJA!

Odpowiedz

Kamil Patera

Piątek, 8 maja 2015, 08:38

I jak zwykle fanfary z powodu rozszerzenia zasięgu dla kilku słuchaczy bo nie sadzę aby radio Off zyskało jakąś pokaźną słuchalność. Po pierwsze słaba ekipa i program a po drugie brak zainteresowania odbiorem DAB+ ze strony słuchaczy. Co innego telewizja DVB-T gdzie rzeczywiście jakość jest zdecydowanie lepsza od analogu i zdecydowanie więcej stacji TV a co innego radio gdzie jakość dźwięku wcale nie jest zdecydowanie lepsza a zasięg pozostawia wiele do życzenia. Testowałem w Krakowie "mobilnie" zasięg DAB+ i szczerze mówiąc nie jest dobrze, sygnał rwie się miedzy budynkami. Gdyby Polskie Radio zaoferowało odbiór wszystkich stacji na poziomie co najmniej 128 kb/s to były to jakiś krok do przodu.

Odpowiedz