- A
- A
- A
Nie tylko Morskie Oko! W Tatrach są inne piękne i mniej zatłoczone miejsca
W Tatrach panuje bardzo duży ruch turystyczny. Brak wolnych miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie, na drodze dojazdowej są utrudnienia - podaje Tatrzański Park Narodowy.Według informacji TPN, nie ma miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie nie tylko na czwartek, ale także na piątek 30 lipca i sobotę 1 sierpnia.
"Kierowców, którzy wybierają się do Morskiego Oka, a nie mają wykupionego biletu parkingowego, prosimy o rozważenie dotarcia na miejsce za pomocą środków transportu zbiorowego" - poinformował rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.
Busy docierają pod sam szlak do Morskiego Oka.
Policjanci przestrzegają przed parkowaniem pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 960 na odcinku: Wierch Poroniec – Łysa Polana, w miejscach obowiązywania znaku "zakaz zatrzymywania się". Umieszczona pod znakiem tabliczka T-24 wskazuje że pojazd pozostawiony w tym miejscu będzie usunięty z drogi na koszt właściciela. Obecni na miejscu policjanci egzekwują przestrzeganie tego przepisu.
Bilety parkingowe z rezerwacją miejsca na parkingach Palenica Białczańska oraz Łysa Polana można kupić przez internet poprzez stronę internetową tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.
A my polecamy Dolinę Kościeliską. Można tam spędzić dwa, trzy dni nie powtarzając szlaków! Możemy zacząć od czegoś łatwiejszego, potem zaglądnąć do jaskiń, do wąwozu, a na końcu wybrać się na jakąś dużą górę. Warto także powędrować Szlakiem obiektów sakralnych pogranicza polsko-słowackiego. Piękne widoki i spokój gwarantowane!
PAP/jgk
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
06:35
Pochmurny czwartek w Małopolsce. Do 20 stopni na wschodzie regionu
-
06:07
Wiadomości komunikacyjne Radia Kraków 18.09
-
21:35
Wschodnia obwodnica Tarnowa w najbliższym czasie nie powstanie
-
21:23
Zaniedbany teren zmieni się w park? Jest rezolucja radnych
-
20:48
Radni Krakowa niemal jednogłośnie za podatkiem od pustostanów
-
18:56
Czołowe zderzenie na drodze w powiecie olkuskim
-
18:26
Krakowscy archeolodzy dokonali przełomowych odkryć. W Kolorado!
-
16:24
Od nowego roku wzrosną podatki od nieruchomości w Tarnowie
-
16:24
Policja nie potwierdza, że w krakowskich wodociągach doszło do próby sabotażu
-
15:27
Ranny niedźwiedź błąkał się kilka dni. Sekcja ujawniła przyczynę śmierci
-
15:10
Kangur widziany na os. 1000-lecia. Nietypowy uciekinier został już schwytany
-
13:30
Przełomowe badania archeologów z Krakowa w Kolorado. "Odkryliśmy ogromne bogactwo sztuki naskalnej"
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze