|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W piątek decyzja ws. fragmentu dawnego Owintaru

W piątek będzie wiadomo czy Tarnów odkupi fragment terenu po dawnym Owintarze w centrum miasta. Chodzi o 70-arową działkę, na której stoją dawne magazyny i biura od ulicy Bandrowskiego. Firma FRAC niedawno otrzymała zgodę na uruchomienie w tym miejscu dwóch sklepów, a teraz chce sprzedaż nieruchomość spółce z Miejsca Piastowego. Zgodnie z prawem miasto otrzymało propozycję pierwokupu tego terenu za 5,5 miliona złotych.

Fot. P. Topolski

Zdaniem rzeczoznawcy wynajętego przez miasto, działka jest warta o około 400-500 tysięcy złotych mniej. Prezydent Roman Ciepiela opowiadałby się za kupnem nieruchomości, ale decyzje o przesunięciu pieniędzy muszą podjąć radni. "Jeżeli Rada Miejska zdecydowałaby się nabyć tę nieruchomość to w tym miejscu w mojej ocenie mógłby powstać biurowiec, o którym mówimy od wielu lat. Rozpoczęłaby się przebudowa tego źle zagospodarowanego miejsca" - przekonuje w rozmowie z Radiem Kraków prezydent Roman Ciepiela. 

Decyzję w tej sprawie podejmie w piątek popołudniu tarnowska Rada Miejska. Jeszcze w starym składzie, bo trzeba to zrobić przed zaprzysiężeniem nowej rady. Radni PiS, którzy mają w niej większość, ale także kandydat na prezydenta Kazimierz Koprowski przekonywali wcześniej, że miasto powinno się skupić na rozmowach w sprawie przejęcia całości terenu, a nie odkupywać drogie kawałki. 

- Właściciel musiałby chcieć sprzedać całość, a takiej oferty w tej chwili nie ma - odpowiada w rozmowie z Radiem Kraków prezydent Roman Ciepiela. "Jeżeli nie dojdzie do przejęcia przez miasto tej działki i powstanie tam sklep, co jest możliwe, bo radni wcześniej nie zgodzili się na uchwalenie planu przestrzennego, to jest pytanie, czy wartość tej działki na tyle nie wzrośnie, że miasto będzie w stanie kiedykolwiek kupić ten teren" - dodaje. 

Radni PiS w nieoficjalnych rozmowach podkreślają, że taką decyzję powinna podejmować nowa rada. Wtedy jednak oferta pierwokupu będzie już nieaktualna. 

29 sierpnia tarnowska Rada Miasta nie przyjęła proponowanego przez prezydenta planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu po dawnym Owintarze. Głosujący przeciwko tej uchwale radni Prawa i Sprawiedliwości tłumaczyli, że proponowany przez prezydenta projekt był oderwany od rzeczywistości. Ich zdaniem nie można narzucać właścicielom wizji zmian, bez konsultacji z nimi takiego projektu.   

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

45%
55%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 60

Wtorek, 13 listopada 2018, 19:40

Kasia to zwyczajnie Marek

Odpowiedz

Paweł

Niedziela, 11 listopada 2018, 21:30

Niech ochronę tam dadzą dzieci chodzą po dachu budynku do tragedi w końcu dojdzie.

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 17:47

Panie Kazimierzu, to znaczy pani Kasiu, to znaczy panie Kazimierzu, a już wszystko mi się miesza, bo tak piszę i piszę

Odpowiedz

@ Kasia

Piątek, 9 listopada 2018, 17:30

@Kasia

Panie Kazimierzu wywiad był w porządku. Na pytanie jaka była kampania odpowiedział Pan bardzo kulturalnie ja powiedziałbym więcej prawdy . Panie Kazimierzu czas aby te tymi obrażającymi wpisami się zająć chętnie służę pomocą.

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 16:33

@Kasia

Podobno niezwykle kulturalny i elokwentny był Arsen Lupin a to był zwykły złodziej.

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 16:19

@Kasia

Kupienin pojawił się w trakcie kampanii, kiedy to Koprowski był kulturalny jak nigdy. rozpowszechniony głównie w kręgach emeryckich, które to aktywnie na FB pisały o tym, ze nie chcą spadochroniarza, tylko swojego. Ciekawe jakie cechy można wyciągnąć przystawce PO, bo każda nie byłaby zabawna, tylko z kategorii kodeksu karnego.

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 15:12

@Kasia

Sprawdź gdzie urodził się Ciesielczyk.

Odpowiedz

Kasia

Piątek, 9 listopada 2018, 14:35

@pszczelarz z dziada pradziada

To nie chodzi o to, ze Koprowski urodzil sie w Kupieninie, czy tez ze konczyl tam szkole, lecz o jego mentalnosc. W dawnych czasach mowilo sie ty Czeresniaku, bohater Czterech pancernych, wiesniak, dzis mowi sie , nie rob obory. Kupien zastepuje tu caly szereg negatywnych cech, np. brak klasy, ktory Koprowski pokazal w slynnym wywiadzie w RDN, gdy juz po wyborach zapowiada zemste....zamiast pograrulowac Ciepieli zwyciestwa.

Odpowiedz

pszczelarz z dziada pradziada

Piątek, 9 listopada 2018, 14:21

@prezes

Strategia KO na atakowanie Koprowskiego. On się urodził w innym mieście, a to, ze w Tarnowie mieszka od kilkudziesięciu lat nie przeszkadza, żeby mu o tym przypominać. Hipokryzja polega na tym, że inny kandydat którego popierają, pochodzi z Sosnowca, a został kolejny raz prezydentem Krakowa.

Odpowiedz

prezes

Piątek, 9 listopada 2018, 14:04

@@ Sasiad Koprowskiego z Kupienina

O co chodzi z tym Kupieninem?

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 10:02

Ta działka to problem Ciepieli i pierwszy test kompetencyjny po wyborach. Patrzmy uważnie!

Odpowiedz

@ Sasiad Koprowskiego z Kupienina

Piątek, 9 listopada 2018, 09:45

@Sasiad Koprowskiego z Kupienina

Jak na razie to Misiewiczami w Urzędzie Marszałkowskim są przedstawiciele PO I PSL. Misiewiczem jest również Robert Wardzała .Mam dalej wymieniać ??????????? Mam głęboką nadzieję ,że ich wymienią bo taki był głos ludu w wyborach. A co do Kupienina to się nie ośmieszaj.

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 09:17

@bryła

Popieram.

Odpowiedz

bryła

Piątek, 9 listopada 2018, 08:55

Niech miasto kupi działkę. Cena nie gra roli. A później niech odda Sonikowi aby rozbudował swoją galerię od północy na południe miasta

Odpowiedz

asedf

Piątek, 9 listopada 2018, 08:50

to w końcu będzie czy nie będzie tam dwupasmowej drogi nad torami ?

Odpowiedz

Mieszkaniec

Piątek, 9 listopada 2018, 08:46

@ZORIĘTOWANY na 100 % !!!!!

No to się przedstaw. Decyzja tu konieczna bo prawo pierwokupu jest ograniczone w czasie.

Odpowiedz

Zoriętowany !

Czwartek, 8 listopada 2018, 22:29

Dlaczego nie publikujecie poważnych komentarzy ????

Odpowiedz

ZORIĘTOWANY na 100 % !!!!!

Czwartek, 8 listopada 2018, 22:24

Pospiech nie jest dobrym doradcą . Wycena rzeczoznawcy to nie jest tzw 100 % pewnik tej wartości . Najlepsza torma to AUKCJA ! Wtedy wyszlaby prawda o wartości tej działki bez błednej wg mnie wyceny tego rzeczoznawcy . Wtedy zobaczymy czy ta niby firma z Miejsca Piastowego chce naprawdę kupic ??? , Czy to nie ustawione jest aby wyciągnąć pieniądze z naszego zadłużonego Miasta. Miasto posiada dużo wolnych budynkow których nie umie i nie potrafi zagospodarować . Doradzam spokojnie poprowadzić negocjacje z pozostałymi wlascicielami tego terenu i albo odkupić większość albo wejść z nimi w wspolprace ( spolke ) i niech każdy jak ma pieniądze to niech inwestuje i ryzykuje za swoje a nie lekką reką bez planu ani koncepcji kupować 70 arow za tak horrendalne pieniądze . Pisze to gdyż znam sprawę a wszyscy zdziwilibyście się kto to Wam radzi . A zależy mi na Tarnowie a dzialać trzeba skutecznie ale mądrze i przemyślanie . W tym wypadku bez planu , pod presja wyraźnie podstawionej oferty NIE WARTO !!!

Odpowiedz

Czwartek, 8 listopada 2018, 20:00

@Hehe

Przez jedną osobę - narodowca z Wierzchosławic.

Odpowiedz

Czwartek, 8 listopada 2018, 19:48

@Hehe

Prorok mniejszy jakiś nawiedzony z Platformy, czy co ?

Odpowiedz