|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowscy radni zdecydowali, gdzie szukać oszczędności, by zapłacić za wywóz odpadów

Tarnów zrezygnuje z remontów kilku ulic, zaoszczędzi na wynagrodzeniach urzędników i promocji a także odłoży budowę zadaszenia nad stadionem lekkoatletycznym - wszystko po to, aby zapłacić za wywóz odpadów. Miejscy radni zdecydowali o wykreśleniu kilku inwestycji z tegorocznego budżetu po to, by zbilansować gospodarkę odpadami.

Fot. B. Maziarz

Do systemu miasto musi dopłacić ponad 4 miliony złotych, bo miejscy radni nie zgodzili się, aby podnieść stawki podatku śmieciowego do 16 złotych od osoby. Jakie inwestycje wstrzymano? "Zawieszone zostaną środki na remonty ul. Krasińskiego, Kraszewskiego, Westerplatte, Skowronków, Chrząszcza, Bocznej, chodnika na ul. Wiśniowej. Nie będzie zadaszenia na stadion przy ul. Piłsudskiego" - wylicza skarbnik miejski Sławomir Kolasiński. 

Obcięto także o 350 tysięcy tegoroczne wydatki na wynagrodzenia administracji i 50 tysięcy na promocję. Prezydent Tarnowa zapewnia, że inwestycje wrócą do tegorocznego budżetu miasta, jak tylko pojawią się na to środki. "Mam nadzieję, że szybko uzupełnimy tę brakującą kwotę. Być może będzie to możliwe jeszcze w marcu, kwietniu. Ale będzie to zależało od dwóch czynników: po pierwsze, czy rada będzie chciała wrócić do sprawy stawki za odpady, po drugie - toczą się przetargi w innych sprawach, jeżeli będą tu oszczędności, to wrócimy do spraw dzisiaj zaniechanych" - mówił Radiu Kraków prezydent Roman Ciepiela. 

Radni liczą, że w ciagu roku uda się przywrócić w budżecie wszystkie wykreślone teraz inwestycje. "Jeżeli chcemy dobilansować, chcemy mówić o tym, by cena była bardziej realna, to trzeba dojść w dłuższym czasie, a nie gwałtownie. Stąd ta zmiana. Wydaje się to słuszne, mieszkańcy ocenią to normalnie. Natomiast te inwestycje nie będą odłożone do niebytu" - podkreślał Ryszard Pagacz z Prawa i Sprawiedliwości.  

 

(Agnieszka Wrońska/ew)

29%
71%