|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Remont ulicy Krakowskiej w Tarnowie opóźni się co najmniej o kilka tygodni

Powodem opóźnienia jest konieczność ponownego ogłoszenia przetargu na remont tej jezdni. W pierwszym podejściu najniższa złożona przez wykonawcę oferta opiewała na blisko 6 milionów złotych. Tymczasem w budżecie tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji zabezpieczono na ten cel tylko 4,5 miliona złotych.

Fot. P. Topolski

Różnica między kwotą, za którą tarnowski samorząd chciał wyremontować ulicę Krakowską w Tarnowie a najtańszą ofertą, która wpłynęła w przetargu na realizację tego zlecenia wyniosła aż 1,5 miliona złotych. Urzędnicy Zarządu Dróg i Komunikacji przekonują jednak, że dobrze oszacowali koszty naprawy głównej ulicy Tarnowa, a rozbieżność w cenie remontu wynika z czegoś innego. "Tutaj wkonawca założył duże ryzyko. Był szum medialny i każdy się boi ulicy Krakowskiej. Wykonawcy się asekurują, stąd zawyżenie kwoty" - mówi Marian Ogrodnik, dyrektor tarnowskiego ZDiK-u.

Urzędnicy z tarnowskiego magistratu mają nadzieję, że konieczność ponownego ogłoszenia przetargu nie wydłuży znacznie remontu, którego koniec planowany jest na listopad przyszłego roku.

- Zaraz po unieważnieniu pierwszego przetargu, ogłosiliśmy drugi przetarg. On został ogłoszony 10 kwietnia, otwarcie kopert nastąpi 25 kwietnia - podkreśla Ogrodnik.

Przypomnijmy, problemy z remontem ulicy Krakowskiej ciągną się od 2012 roku. Wtedy to, kilka miesięcy po zakończeniu naprawy generalnej tej głównej ulicy Tarnowa, zaczęły się pierwsze problemy z pękającą nawierzchnią. Sprawa znalazła swój finał w sądzie. Tymczasem tarnowianie przez cały ten czas musieli jeździć dziurawą drogą.

 

 

 

 

(Marcin Golec/ko)

14%
86%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 16

Piątek, 21 kwietnia 2017, 17:28

a ja dodam, że te nie zawierające dowodów to nawet nie umarza tylko odmawia wszczęcia dochodzenia

Odpowiedz

Piątek, 21 kwietnia 2017, 08:31

@doradca

Potwierdzam. Tarnowska prokuratura umarza tylko podpisane wnioski.

Odpowiedz

Piątek, 21 kwietnia 2017, 07:06

@doradca

Doradca, widać że jesteś zabetonowanym pracownikiem urzędu odpowiedzialnego za powyższy stan rzeczy, gdyż tylko od was bije buta i ignorancja.

Odpowiedz

doradca

Piątek, 21 kwietnia 2017, 05:41

@Żenada

To chyba musisz złożyć wniosek podpisany imieniem i nazwiskiem bo anonimu nikt poważnie nie potraktuje.

Odpowiedz

Żenada

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 22:59

W zakończeniu remontu proponuję zmienić nazwę ulicy na ul. Trzech Wielkich Budowniczych - Romka, Heńka i Ryśka. No i można też tę drogę będzie od razu wpisać do Księgi Rekordów Guinessa bo w ciągu ostatnich kilku lat przeprowadzono tam chyba więcej remontów niż przez całe 100 lat wcześniej.

Odpowiedz

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 17:22

@@

coś wiesz?

Odpowiedz

@

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 13:54

@słoik

Być może chodzi o "duże ryzyko" pod stołem?

Odpowiedz

d11

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 13:17

Czy może ktoś wyjaśnić : Co jest budowane przy ul. Wojska Polskiego , boisko sportowe czy poligon !!!

Odpowiedz

słoik

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 12:46

zajmuję się przetargami i chciałbym zapytać, jak w kosztorysie ofertowym (przygotowanym przez urzędników pod przetarg) wykonawca dopisał pozycję "duże ryzyko" skoro miał wycenić tylko to co zostało pomierzone, policzone i zapisane w kosztorysie a szacunkowa wartość inwestycji obliczona została przez urzędników między innymi na podstawie przedmiaru robót. Ponadto w tego rodzaju zamówieniach zazwyczaj zakłada się jeszcze pewien niewielki naddatek aby mieć "zapas" na wypadek niewielkich wahnięć cen na rynku. no masakra.

Odpowiedz

do Wesoły Romek

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 12:09

@Wesoły Romek

Przepychanki to Twoja specjalność. Niestety nikt nie chce podać nazwisk inspektorów nadzoru ani tych co odbierali inwestycję. I to jest ciekawe. A drugie to prawdę możemy dopiero poznać po zakończeniu procesu sądowego.

Odpowiedz

tarnowianin

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 11:37

Może w tej sprawie wypowiedzą się Henio "Nic nie wiedziałem" oraz Dżentelmen Rysiek?

Odpowiedz

Wesoły Romek

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 10:59

@P.

Mnie nie interesują przepychanki urzędników w sprawie nadzoru nad remontem Krakowskiej. Kto brał kasę za odpowiedzialność, powinien tez ponosić odpowiedzialność za nieudaną inwestycję.

Odpowiedz

P.

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 10:46

@Wesoły Romek

Kto zlikwidował tzdm? Myślę, że tu jest przyczyna porażki. Słaba jednostka, dociążona na maksa, prezydent zaprzyjaźniony z firmami drogowymi... Ogólnie chaos celowo utrzymywany.

Odpowiedz

Tomasz

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 10:28

to są najgorsze władze Tarnowa! indolencja w dbaniu o miasto, brak chęci ambitnych planów w perspektywicznym myśleniu o mieście! nepotyzm w urzędach - to wszystko daje obraz miasta bez perspektyw... dodać jeszcze do tego ogólny nieład, brud tzw szpetotę z którą niestety przewidziane do tego służby nie walczą to daje wypadkową miasta fatalnego. Myślę że warto brać przykład z Krakowa! moim zdaniem zadbanego pięknego miasta.

Odpowiedz

es

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 10:06

Logiki urzędnika z Tarnowa ciąg dalszy. Wybierzmy najtańszego wykonawcę, uwierzmy w jego gwarancję na wykonaną pracę, sobie wypłaćmy nagrody i będzie git. Żenada!!!

Odpowiedz

Wesoły Romek

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 09:06

A te "tylko 4,5 miliona" skąd wezmą? Mieszkańcy mają ponownie płacić za nieudolność urzędników? Czy ktokolwiek z Urzędu Miasta poniósł odpowiedzialność za jakość poprzedniego remontu? Czy ktoś jest oskarżony za narażenie mieszkańców na poniesienie kosztów? Czy znów się udało brać kasę za odpowiedzialność mimo, że nikt nie dopuszczał do nadzoru?

Odpowiedz