|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Już po raz dziewiąty ulicami Tarnowa przeszedł Orszak Trzech Króli

Kilkuset tarnowian wzięło udział w Orszaku Trzech Króli. Mieszkańcy prowadzeni przez uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego, którzy wcielili się rolę monarchów, aniołów i pastuszków przeszli ulicami zabytkowego centrum miasta. Pogoda dopisała - tarnowianie uczestniczyli w orszaku całymi rodzinami.

Posłuchaj co mówi Renata Susułowska, polonistka z VII LO w Tarnowie

fot: Marcin Golec

- Postanowiliśmy stworzyć dwie nowe sceny, dwa nowe postoje. Pierwszy postój był związany z postacią generała Józefa Bema. Drugi  z królem Łokietkiem - mówiła Renata Susułowska, polonistka z VII LO w Tarnowie. 

Trzej Królowie znów pojawili się na koniach.W sumie w inscenizacji wzięło udział 20 uczniów.

Orszak zakończył się przed "żywą szopką" zorganizowaną w ogrodach klasztory Ojców Bernardynów w Tarnowie. Dodajmy, że szopkę w tym miejscu będzie można odwiedzić jeszcze tylko do jutra do godziny 19.

 

 

 

(Marcin Golec/ko) 

76%
24%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 17

tyskie

Sobota, 6 stycznia 2018, 21:15

@warka

ciekawe czy poddani też tam zawitają

Odpowiedz

Piotr

Sobota, 6 stycznia 2018, 20:31

Hmmm tylko czy aby Bem wziąłby udział w katolickim świecie skoro był muzułmaninem?! Inicjatywa fajna ale na jakieś takie bezreligijne święto a takim na pewno nie jest dzisiejsze.

Odpowiedz

Strong

Sobota, 6 stycznia 2018, 17:21

@warka

Król też człowiek.

Odpowiedz

Ryszard P.

Sobota, 6 stycznia 2018, 16:35

@Belzebub

Już dziewięciu.

Odpowiedz

warka

Sobota, 6 stycznia 2018, 16:22

gratulacje redaktorowi - orszak wprost do piwiarni

Odpowiedz

grzegorz

Sobota, 6 stycznia 2018, 09:12

@Cwetru

dobre :)

Odpowiedz

kwakwaczek

Sobota, 6 stycznia 2018, 07:42

a jakze czesto zapominany ,ze JEZUS to syn zydowski, a na krzyzu mial skrot napisu INRI jezus nazarejski krol zydowski, a przeciez do niego i jego matki zydowki sie modlimy ............................ a tak nie nawidzimy zydów !!!!!! jak to godzicie pałający nienawiscią ????????????????????????????????????

Odpowiedz

Mariusz!

Środa, 3 stycznia 2018, 19:44

Pieknie!!!!!

Odpowiedz

Milanek

Środa, 3 stycznia 2018, 13:22

O, Damian wrócił po Sylwestrze.

Odpowiedz

Środa, 3 stycznia 2018, 12:51

@Szalom

Nic człowieku nie kumasz.

Odpowiedz

Szalom

Środa, 3 stycznia 2018, 11:27

A Chrystus to w jakim niby języku mówił ? Po angielsku? Jak w filmie?

Odpowiedz

Środa, 3 stycznia 2018, 10:48

@Szalom

Szalom to słowo po hebrajsku, języku jakże bliskim towarzyszom z PO.

Odpowiedz

Szalom

Środa, 3 stycznia 2018, 10:26

@Belzebub

Szalom - to znaczy Pokój Wam. To słowa wypowiedziane przez Chrystusa bezpośrednio po Zmartwychwstaniu.

Odpowiedz

Belzebub

Środa, 3 stycznia 2018, 09:42

@Szalom

Nikt nikogo nie wyśmiewa. W końcu to słownictwo byłego - na szczęście - prezydenta, przez niektórych zwanego humorystycznie "przytulmy panią" albo "żyrandolem". POdpis Szalom bardziej pasowałby w tej sytuacji do Hanki z Warszawy. Nie POpisałeś się;)

Odpowiedz

Szalom

Środa, 3 stycznia 2018, 09:24

@Belzebub

Drogi belzebubie. Uroczystość objawienia Pańskie to święto radosne w swej wymowie. Chrześcijańska tradycja wskazuje na radość płynącą z tego, że Bóg objawił się światu. Nie ma tu miejsca na obrażanie, wyśmiewanie nikogo. Odnoszę wrażenie, że większość "staczy", o których wspomniałeś ma większe pojęcie o prawdziwym charakterze tego święta niż ty. No ale w końcu tak ładnie się podPISałeś.

Odpowiedz

Belzebub

Środa, 3 stycznia 2018, 08:26

Staczy spod sądu i obrońców demokracji w nadzieji i bulu zapraszamy na 6ciu kruli.

Odpowiedz

Cwetru

Środa, 3 stycznia 2018, 08:06

A to nie czasem 6 króli ma być ?

Odpowiedz